Hovorí sa, že priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme sami. A najlepší priateľ či priateľka vie podať pomocnú ruku, chce nám to najlepšie a dokáže s nami preberať aj veci, na ktoré by iní ľudia už nemali nervy. A čo ešte? S najlepším priateľom a priateľkou býva super zábava. O tom, ktoré znamenia sa k sebe hodia, sme už písali v článku Ktoré znamenia sa k sebe hodia najviac? Spoznaj TOP páry podľa zverokruhu. Táto kategorizácia v zásade platí aj pre priateľstvá. V nasledujúcich riadkoch si prezradíme, ktoré 3 znamenia sú však tými najlepšími priateľmi vo všeobecnosti.

“Skutočný priateľ je ten, kto vstúpi, keď odíde zvyšok sveta.” (Walter Winchell)

RAK (22.06. – 22.07.) – najlepší priateľ „do dažďa“

Síce je Rak priateľom tichým a introvertnejším, ale zato neskutočne spoľahlivým a oddaným. S veľkou pravdepodobnosťou je okruh jeho priateľov malý, no kvalita je pre Raka podstatnejšia než kvantita. Svojich blízkych, teda aj priateľov, má silnú potrebu chrániť pred všetkým zlom sveta.

Pokiaľ vás pred niečím vystríha, určite sa ho oplatí počúvať a zobrať si k srdcu jeho rady. Má totiž vnútorný detektor na odhaľovanie nebezpečenstva. Silná intuícia tak nechráni len jeho samotného, ale aj jeho najbližších.

A prečo ešte Raka označujeme za najlepšieho priateľa zverokruhu? Vždy si vás vypočuje, rozanalyzuje vaše problémy do detailov a adekvátne poradí, neodmietne takmer žiadnu prosbu o pomoc. 

Pozri aj: Výhody introverta: Na toto sa extrovert nechytá!

priateľstvo a znamenia

Rak je väčšinou najlepším kamošom podobne senzitívne naladených znamení, ako sú Vodnár či Ryby. 

Od svojich priateľov vyžaduje citlivejší spôsob komunikácie a jemné spôsoby v správaní. Trvá možno dlhšie, kým si získate jeho priateľstvo, no o to pevnejšie a úprimnejšie bude toto puto.

LEV (23.07 – 22.08.) – rozveselí aj inšpiruje

Charizmatický Lev patrí taktiež medzi najlepších priateľov zverokruhu, a to najmä pre všetky zemské znamenia, ako je Kozorožec, Býk či Panna. S ohnivým Baranom im to vychádza viac v partnerstve a manželstve, no a s vodnými znameniami, ku ktorým patria Ryby, Rak a Škorpión, to až tak ladiť nemusí, pretože ich spôsob komunikácie a životného štýlu býva diametrálne odlišný. 

V zásade má však Lev otvorené srdce pre každého, len prípadnú kritiku mu treba servírovať naozaj opatrne a s tými najlepšími úmyslami. Negatívne a neuvážlivé slová môžu totiž pokaziť aj najkrajší vzťah s týmto hrdým znamením.

Veľkou devízou Leva ako najlepšieho kamoša je jeho štedrosť, a to ako v emocionálnej, tak aj materiálnej sfére. Je to aj dozaista veľmi inšpiratívny priateľ, s ktorým nuda rozhodne nehrozí. A keďže je Lev aj veľmi cieľavedomý, „potiahne“ v tomto duchu aj svojho priateľa či priateľku, čo je skvelé pre osobnostný a kariérny rast.

Neprehliadni: Ktoré znamenia najviac podvádzajú? Na tieto si daj pozor!

starí priatelia

Optimistickým pohľadom na svet toto slnečné znamenie „nakazí“ svoje blízke okolie, rodinu a priateľov, ktorí sa môžu „vyhrievať“ v jeho srdečnej a veselej spoločnosti.

BLÍŽENCI (21.05. – 20.06.) – najtolerantnejší priateľ, akého môžete mať

Do tretice nemôžeme zabudnúť na úžasných priateľov v znamení vzdušných Blížencov. Sú možno trochu bláznivejší a rozlietaní, ale zároveň aj empatickí a dokážu veľmi pohotovo reagovať a pomôcť vyriešiť trápenia a starosti svojich najbližších.

Pred priateľom Blížencom nemusíte „držať formu“. Akceptuje totiž aj vaše tienistejšie, resp. nie úplne štandardné povahové vlastnosti i spôsoby správania. Nebude vás súdiť a samozrejme ani vy nesúďte jeho, keď sa trochu popustí z reťaze a navrhne napríklad spoločnú cestu okolo sveta alebo kurz lezenia po skalách. Taktiež sa nenechajte zmiasť jeho náladovosťou, je to pre neho typické. No rovnako, ako sa prepadol do emocionálnej priepasti, vie sa z nej dostať von. Podajte mu pomocnú ruku a on vám to zaiste oplatí.

Treba brať do úvahy, že akčnosť a priamočiarosť Blížencov nemusí úplne vyhovovať každému znameniu, špeciálne mu to môže vŕzgať pri konzervatívnejších Rybách, precitlivejšom Rakovi či neoblomnom Baranovi. Podobné životné nastavenie však bude úplne pasovať Váham i Vodnárovi.

Zaujme ťa: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

najlepší priateľ podľa znamenia

S najlepším kamošom či kamoškou v znamení Blížencov bude aj ten váš život tak trochu húsenkovou dráhou. Jazda s Blížencami je nepredvídateľná, plná zážitkov a silných emócií. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.