Hovorí sa, že priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme sami. Ide taktiež o iný typ vzťahu a s trochu odlišnými kvalitami, ako keď si vyberáme partnera či partnerku. Najlepší priateľ či priateľka vie podať pomocnú ruku, chce nám to najlepšie a dokáže s nami preberať aj veci, na ktoré by iní ľudia už nemali nervy.

REKLAMA

A čo ešte? S najlepším priateľom a priateľkou býva super zábava. Od neho či od nej sme ochotní zobrať aj kritiku ako úprimnú snahu pomôcť a poradiť, aby sme sa mali v konečnom dôsledku dobre a spokojne. Máte tú svoju NAJ priateľku či priateľa? Ak áno, gratulujeme! Je to fakt výhra, pričom pocit zdieľania, pochopenia a láskavosti je niečím, čo vám drží chrbát aj v ťažkých chvíľach.

O tom, ktoré znamenia sa k sebe hodia, sme už písali v článku Ktoré znamenia sa k sebe hodia najviac? Spoznaj TOP páry podľa zverokruhu. Táto kategorizácia, aj keď je v danom texte mierená skôr na partnerstvá romantického razenia, v zásade platí aj pre priateľstvá. V nasledujúcich riadkoch si prezradíme, ktoré 3 znamenia sú však tými najlepšími priateľmi vo všeobecnosti.
„Skutočný priateľ je ten, kto vstúpi, keď odíde zvyšok sveta.“ (Walter Winchell)

„Priateľ je niekto, kto rozumie tvojej minulosti, verí v tvoju budúcnosť a prijíma ťa takého, aký si.“ (neznámy autor)

priateľstvo a znamenia

„Najlepší priatelia hovoria dobré veci za chrbtom a zlé veci do tváre.“ (neznámy autor)

RAK (22.06. – 22.07.) – najlepší priateľ „do dažďa“

Síce je Rak priateľom tichým a introvertnejším, ale zato neskutočne spoľahlivým a oddaným. S veľkou pravdepodobnosťou je okruh jeho priateľov malý, no kvalita je pre Raka podstatnejšia než kvantita. Svojich blízkych, teda aj priateľov, má silnú potrebu chrániť pred všetkým zlom sveta.

Pozri aj: Výhody introverta: Na toto sa extrovert nechytá!

Pokiaľ vás pred niečím vystríha, určite sa ho oplatí počúvať a zobrať si k srdcu jeho rady. Má totiž vnútorný detektor na odhaľovanie nebezpečenstva. Silná intuícia tak nechráni len jeho samotného, ale aj jeho najbližších.

 

A prečo ešte Raka označujeme za najlepšieho priateľa zverokruhu? Vždy si vás vypočuje, rozanalyzuje vaše problémy do detailov a adekvátne poradí, neodmietne takmer žiadnu prosbu o pomoc. Tu však berte do úvahy aj to, že má svoje račie klepetá, preto dokáže zaťať, či lepšie povedané zacvakať do živého a nevyhne sa ani vašej kritike, pokiaľ uváži, že je nevyhnutná.

Koho bude Rak TOP priateľom či priateľkou? Rak je väčšinou najlepším kamošom podobne senzitívne naladených znamení, ako sú Vodnár či Ryby.

Pozri sa: Ako dať druhému s vtipom najavo, že ho máš rád či rada?

Od svojich priateľov vyžaduje citlivejší spôsob komunikácie a jemné spôsoby v správaní. Trvá možno dlhšie, kým si získate jeho priateľstvo, no o to pevnejšie a úprimnejšie bude toto puto.

REKLAMA

LEV (23.07 – 22.08.) – rozveselí aj inšpiruje

Charizmatický Lev patrí taktiež medzi najlepších priateľov zverokruhu, a to najmä pre všetky zemské znamenia, ako je Kozorožec, Býk či Panna. S ohnivým Baranom im to vychádza viac v partnerstve a manželstve, no a s vodnými znameniami, ku ktorým patria Ryby, Rak a Škorpión, to až tak ladiť nemusí, pretože ich spôsob komunikácie a životného štýlu býva diametrálne odlišný. 

V zásade má však Lev otvorené srdce pre každého, len prípadnú kritiku mu treba servírovať naozaj opatrne a naozaj len s tými najlepšími úmyslami. Určite nie pred druhými a nie v čase, keď potrebuje skôr podporu a pomoc. Negatívne a neuvážlivé slová môžu totiž pokaziť aj najkrajší vzťah s týmto hrdým znamením.
Veľkou devízou Leva ako najlepšieho kamoša je jeho štedrosť, a to ako v emocionálnej, tak aj materiálnej sfére. Je to aj dozaista veľmi inšpiratívny priateľ, s ktorým nuda nehrozí. A keďže je Lev aj veľmi cieľavedomý, „potiahne“ v tomto duchu aj svojho priateľa či priateľku, čo je skvelé pre osobnostný a kariérny rast.

Neprehliadni: Ktoré znamenia najviac podvádzajú? Na tieto si daj pozor!

starí priatelia
Optimistickým pohľadom na svet toto slnečné znamenie „nakazí“ svoje blízke okolie, rodinu a priateľov, ktorí sa môžu „vyhrievať“ v jeho srdečnej a veselej spoločnosti.

BLÍŽENCI (21.05. – 20.06.) – najtolerantnejší priateľ, akého môžete mať

Do tretice nemôžeme zabudnúť na úžasných priateľov v znamení vzdušných Blížencov. Sú možno trochu bláznivejší a rozlietaní, ale zároveň aj empatickí a dokážu veľmi pohotovo reagovať a pomôcť vyriešiť trápenia a starosti svojich najbližších.

Pred priateľom Blížencom nemusíte „držať formu“. Akceptuje totiž aj vaše tienistejšie, resp. nie úplne štandardné povahové vlastnosti i spôsoby správania. Nebude vás súdiť a samozrejme ani vy nesúďte jeho, keď sa trochu popustí z reťaze a navrhne napríklad spoločnú cestu okolo sveta alebo kurz lezenia po skalách. 

Taktiež sa nenechajte zmiasť jeho náladovosťou, je to pre neho typické. No rovnako, ako sa prepadol do emocionálnej priepasti, vie sa z nej dostať von. Podajte mu pomocnú ruku a on vám to zaiste oplatí. 

Zaujme ťa: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

najlepší priateľ podľa znamenia
Treba brať do úvahy, že akčnosť a priamočiarosť Blížencov nemusí úplne vyhovovať každému znameniu. Špeciálne mu to môže vŕzgať pri konzervatívnejších Rybách. No v tomto mu to hapruje aj pri precitlivejšom Rakovi či neoblomnom Baranovi. Podobné životné nastavenie však bude úplne pasovať Váham i Vodnárovi.

S najlepším kamošom či kamoškou v znamení Blížencov bude aj ten váš život tak trochu húsenkovou dráhou. Jazda s Blížencami je nepredvídateľná, plná zážitkov a silných emócií.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.