Hovorí sa, že priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme sami. A najlepší priateľ či priateľka vie podať pomocnú ruku, chce nám to najlepšie a dokáže s nami preberať aj veci, na ktoré by iní ľudia už nemali nervy. A čo ešte? S najlepším priateľom a priateľkou býva super zábava.

“Skutočný priateľ je ten, kto vstúpi, keď odíde zvyšok sveta.” (Walter Winchell)

O tom, ktoré znamenia sa k sebe hodia, sme už písali v článku Ktoré znamenia sa k sebe hodia najviac? Spoznaj TOP páry podľa zverokruhu. Táto kategorizácia v zásade platí aj pre priateľstvá. V nasledujúcich riadkoch si prezradíme, ktoré 3 znamenia sú však tými najlepšími priateľmi vo všeobecnosti.

RAK (22.06. – 22.07.) – najlepší priateľ „do dažďa“

Síce je Rak priateľom tichým a introvertnejším, ale zato neskutočne spoľahlivým a oddaným. Svojich blízkych, teda aj priateľov, má silnú potrebu chrániť pred všetkým zlom sveta. Pokiaľ vás pred niečím vystríha, určite sa ho oplatí počúvať a zobrať si k srdcu jeho rady. Má totiž vnútorný detektor na odhaľovanie nebezpečenstva.

Pozri aj: Výhody introverta: Na toto sa extrovert nechytá!

Vždy si vás vypočuje, rozanalyzuje vaše problémy do detailov a adekvátne poradí, neodmietne takmer žiadnu prosbu o pomoc. Rak je väčšinou najlepší priateľ podobne senzitívne naladených znamení, ako sú Vodnár či Ryby. Od svojich priateľov vyžaduje citlivejší spôsob komunikácie a jemné spôsoby v správaní. Trvá možno dlhšie, kým si získate jeho priateľstvo, no o to pevnejšie a úprimnejšie bude toto puto.

priateľstvo a znamenia

LEV (23.07 – 22.08.) – rozveselí aj inšpiruje

Charizmatický Lev patrí taktiež medzi najlepších priateľov zverokruhu, a to najmä pre všetky zemské znamenia, ako je Kozorožec, Býk či Panna. S ohnivým Baranom im to vychádza viac v partnerstve a manželstve, no a s vodnými znameniami, ku ktorým patria Ryby, Rak a Škorpión, to až tak ladiť nemusí, pretože ich spôsob komunikácie a životného štýlu býva diametrálne odlišný. 

V zásade má však Lev otvorené srdce pre každého, len prípadnú kritiku mu treba servírovať naozaj opatrne a s tými najlepšími úmyslami. Negatívne a neuvážlivé slová môžu totiž pokaziť aj najkrajší vzťah s týmto hrdým znamením.

Veľkou devízou Leva ako najlepšieho priateľa je jeho štedrosť, a to ako v emocionálnej, tak aj materiálnej sfére. Je to aj dozaista veľmi inšpiratívny priateľ, s ktorým nuda rozhodne nehrozí. A keďže je Lev aj veľmi cieľavedomý, „potiahne“ v tomto duchu aj svojho priateľa či priateľku, čo je skvelé pre osobnostný a kariérny rast.

Optimistickým pohľadom na svet toto slnečné znamenie „nakazí“ svoje blízke okolie, rodinu a priateľov, ktorí sa môžu „vyhrievať“ v jeho srdečnej a veselej spoločnosti.

Neprehliadni: Ktoré znamenia najviac podvádzajú? Na tieto si daj pozor!

starí priatelia

BLÍŽENCI (21.05. – 20.06.) – najtolerantnejší priateľ, akého môžete mať

Do tretice nemôžeme zabudnúť na úžasných priateľov v znamení vzdušných Blížencov. Sú možno trochu bláznivejší a rozlietaní, ale zároveň aj empatickí a dokážu veľmi pohotovo reagovať a pomôcť vyriešiť trápenia a starosti svojich najbližších.

Pred priateľom Blížencom nemusíte „držať formu“. Akceptuje totiž aj vaše tienistejšie, resp. nie úplne štandardné povahové vlastnosti i spôsoby správania. Nebude vás súdiť a samozrejme vy nesúďte jeho, keď sa trochu popustí z reťaze a navrhne napríklad spoločnú cestu okolo sveta alebo kurz lezenia po skalách. 

Je ale pravdou, že akčnosť a priamočiarosť Blížencov nemusí úplne vyhovovať napríklad Rybám, Rakovi či neoblomnému Baranovi. Podobné nastavenie však bude úplne vyhovovať Váham i Vodnárovi.

S najlepším priateľom v znamení Blížencov bude aj ten váš život tak trochu húsenkovou dráhou. Jazda s ním je nepredvídateľná, plná zážitkov a silných emócií. 

Zaujme ťa: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

Foto: Freepik

najlepší priateľ podľa znamenia

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.