Partnerské horoskopy pokračujú znamením Blížencov s obdobím narodenia od 21. mája do 21. júna. Títo vzdušní dobrodruhovia pod vplyvom planéty Merkúr sú intelektuálne založení, no i vnútorne rozpoltení, čo im nedovoľuje chvíľku postáť. Neustále sa vrhajú do nových výziev. Ktoré znamenie sa hodí k Blížencom najviac? Máme odpoveď a pridáme hneď aj ďalšie dve kompatibilné spojenia, pri ktorých sa črtá vízia hlbokej lásky a porozumenia.

Ktoré znamenia sa hodia k Blížencom a ktoré nie?

Nepokojná i trochu revolucionárska duša Blížencov nebude ladiť s konzervatívnym Kozorožcom, ktorý má nastavené jasné hranice a len ťažko sa povznesie nad nekonzistentnosť Blížencov.

Ako roztopiť srdce svojej drahej? Pozri SEM >>>

Problémom môže byť aj prílišné rodinné a tradičné zameranie, k čomu inklinujú Ryby alebo Rak. Blíženci ako vzdušné znamenie potrebuje mať slobodný rozlet a pri sebe sebestačného partnera či partnerku. Tá pravá polovička pre Blížencov berie život s nadhľadom a dokáže sa pousmiať aj nad občasnými úletmi tohto vzdušného znamenia.

Ešte pred tým, ako sa dostaneme k tomu, ktoré znamenie sa hodí k Blížencom najviac zo všetkých, spomenieme dve tiež mimoriadne sľubné spojenia. Ktoré to sú?

Pozri tiež: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí k Býkovi?

BLÍŽENCI – VÁHY

Čo spája tieto dve znamenia okrem neposedného živlu vzduchu? Je to zaiste neustále hľadanie rovnováhy, činorodosť, dokonca i kúsok snobizmu, ktorý je však viac rozvinutý u Váh. Spolu im to veľmi pristane. Ide o mimoriadne reprezentatívne pôsobiaci pár, no mimo pohľadu cudzích dokážu spolu „spáchať“ pekne bláznivé kúsky.

Nemusia sa báť, že po prvotnej zamilovanosti dôjde k zásadnému ochladnutiu vzťahu. Vzájomne na seba pôsobia veľmi pozitívne a inšpiratívne. Majú sa neustále o čom rozprávať, dosahovať nové a nové méty. 

Neprehliadni: Spoznaj, ako si správne priať a privolať šťastie, lásku i bohatstvo

blíženci top páry podľa znamenia

Váhy ocenia nenútenosť a veselosť Blížencov, vďaka čomu sa stávajú otvorenejšie. Na druhej strane Váhy dokážu Blížencov zharmonizovať svojím diplomatickým vystupovaním a niekedy dokonca zastaviť správnymi slovami ich nepokoj. Blíženci počúvajú na logické argumenty a tie majú Váhy vždy v talóne.

Vzťah Blížencov a Váh môže byť zavŕšený svadbou, skôr však možno očakávať voľnejšie typy zväzkov, ktoré im vyhovujú viac. Do zakladania väčšej rodiny sa nejak extra neženú. Pokiaľ majú spoločné pracovné vízie a dostatok dobrodružných zážitkov, v ich spoločnom šťastí im nič nebráni.

BLÍŽENCI – LEV

Aj vzduch a oheň sa dokáže pekne dopĺňať. A ako vieme, platí, že práve vzduch podnecuje oheň. Preto je toto partnerstvo veľmi prínosné a inšpiratívne najmä pre Leva. Teda pokiaľ príliš nezafúka a „oheň nie je na streche“.

Blíženci vedia vysoko oceniť odvahu, odhodlanie i podobný zmysel pre humor. Leva uchvacuje inteligencia, rozhľadenosť a do istej miery i nekonvenčnosť Blížencov. Preto sa Lev rád nechá uniesť iskrivými myšlienkami aj zaujímavými plánmi vzdušného partnera.

Páru v znameniach Blížencov a Leva nuda určite nehrozí. Dokážu sa vzájomne nadchnúť pre mnohé a väčšinou sa v dôležitých veciach zhodnú a prípadne dohodnú. Pravdou však je, že pri plnení dohôd či riešení praktických životných situácií ťahá Lev za kratší koniec. 

Neprehliadni: Ktoré znamenia najviac podvádzajú? Na tieto si daj pozor!

ktoré znamenia sa hodia k blížencovi

Pokiaľ však u partnerov v znamení Blížencov a Leva bude neustále pestovaná tolerancia i optimistické naladenie, dokážu vytvoriť dynamické a zároveň harmonické spojenie. A pokiaľ by im to v láske predsa len nevyšlo, stále môžu byť vynikajúcimi priateľmi. Táto kombinácia je skvelá aj pre pracovné páry.

TOP partner pre Blížencov podľa zverokruhu

Ktoré znamenie sa hodí k Blížencom najviac z celého zverokruhu? Bude to rozhodne znamenie tolerantné, milujúce slobodu a s dušou umelca. Odpoveďou je teda jednoznačne Vodnár, teda znova vzdušné znamenie s podobnou životnou filozofiou a tiež s dávkou nepokoja, ktorý ho podobne ako Blížencov neustále ženie vpred.

BLÍŽENCI – VODNÁR

Základom tohto vzťahu je paradoxne sloboda. V spoločnej kombinácii s láskou a rešpektom vzniká spojenie, ktoré len tak ľahko nič nezlomí.

Zo začiatku môže ísť len o prebleskujúce sympatie, ktoré nemusia hovoriť nič o osudovej láske. No keď sympatie prerastú do vášne a Blíženci a Vodnár začnú spolu chodiť, je všetko oveľa jasnejšie.

Tým, že nemajú vzájomnú potrebu „vlastniť sa“, dávajú si dostatok priestoru a slobody na realizáciu svojich aktivít, čo je pre nich jednou z priorít.

Určite sa však nájde aj mnoho spoločných záľub. Napríklad také cestovanie. A to nie je všetko. Milujú aj spoločné výpravy do divadla či na výstavy. 

Vybrali sme: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí k Panne?

ktoré znamenie sa hodí k blížencom najviac

Veľkým bonusom je, že sa vedia o všetkom veľmi otvorene a úprimne porozprávať, preto sú aj prípadné zárodky problémov schopní hneď identifikovať a vyriešiť. Obaja sa však musia „dokopávať“ k riešeniu prozaických záležitostí, ktoré prináša bežný život. V tomto nikdy nepreberie na seba celú „agendu domácnosti“ jeden alebo druhý z páru. 

Keď Blíženci a Vodnár spečatia lásku manželstvom, nepôjde úplne o klasickú rodinu v tradičnom zmysle slova, čo je však pre nich oboch strelou do čierneho a bok po boku si tak môžu plniť svoje smelé sny.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.