REKLAMA

S Kozorožcom sa spájajú mnohé zvučné prívlastky, ako napríklad ambiciózny, presný, praktický, cieľavedomý. Čo však Kozorožec a láska? Poďte si prečítať, ktoré znamenie sa hodí ku Kozorožcovi podľa hviezd najviac zo všetkých. A tiež zistíte, ktoré ďalšie dve znamenia sú s Kozorožcom taktiež kompatibilné pre dlhotrvajúci a naplňujúci vzťah. Toto sú TOP partneri pre odhodlané zemské znamenie Kozorožca, ktoré je v kalendári ohraničené dátumami 22.12.  20.01.

Ktoré znamenia sa hodia ku Kozorožcovi najviac? S týmito bude jeho život krásnym snom

Saturn, vládnuca planéta tohto rohatého znamenia, mu dala do vienka vážnosť a dôsledný vhľad do vecí a situácií. Vie sa teda rýchlo zorientovať, čo platí hlavne pre jeho profesný život. No je to tak aj na poli lásky?

Kozorožcovi najviac pasuje reprezentatívny partner na úrovni, s ktorým vytvorí dokonalý pár aj domov. A hoci Kozorožec môže na prvý pohľad vyzerať neprístupne a chladne, jeho srdce je vrelé a schopné naozaj silných citov. Musí však naraziť na tú správnu osobu, ktorá v ňom rozdúcha plameň vášne. Skôr, ako zistíte, ktoré znamenie sa hodí ku Kozorožcovi najviac z celého zverokruhu, analyzujeme ešte dve spojenia, ktoré taktiež nahrávajú láskyplnému a pevnému zväzku.

KOZOROŽEC – ŠKORPIÓN

Toto pravdepodobne nebude láska na prvý pohľad. Škorpióna však postupne Kozorožec dostane na jeho neprístupnosť. Je to pre neho výzva! No a keďže má Škorpión rád výzvy a všetko tajomné ho nesmierne láka, môže sa dostať ku Kozorožcovmu srdcu tak blízko, že sa z toho napokon vyvinie láskyplný vzťah. 

Rovnako je tu možnosť, že láska sa u týchto znamení vyprofiluje postupne, a to z pracovného alebo priateľského vzťahu. Vzťah na pracovisku je však asi prvou voľbou. Keď si to tak zoberiete, nie je to nič šokujúce.

Pozri aj: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa nehodí ku Škorpiónovi?

ktoré znamenia sa hodia ku kozorožcovi

Ambiciózny Kozorožec sa do veľkej miery pohybuje len na pracovisku a nedá sa povedať, že by svoju prípadnú polovičku nejak zapálene hľadal. S plným diárom by sa to taktiež zle stíhalo.

Zahľadieť sa do kolegu a vzťah postupne transformovať na partnerskú lásku teda nie je u tohto znamenia ničím výnimočným. Partnerstvo Škorpióna a Kozorožca je vyvážené, i keď ľudia v týchto znameniach bývajú povahovo protikladný. No a zatiaľ čo sa Kozorožec stará o praktické záležitosti, ktoré prináša život, Škorpión do neho pre oboch pridáva iskru vášne a dobrodružstva.

Na druhej strane Škorpiónovi, ktorý má vysoký predpoklad na žiarlivosť, vyhovuje, že mu Kozorožec nedáva ani za mak priestor pochybovať o jeho vernosti. Spoločne tvoria dôstojný, elegantný a i celkom tajuplný pár. A keď spolu vydržia, v podobnom duchu sa bude niesť aj ich spoločný domov, v ktorom taktiež nebude chýbať hojnosť.

REKLAMA

KOZOROŽEC – RYBY

Aj keď Kozorožec nezvykne do hľadania lásky investovať mnoho energie, je preň charakteristické, že je celkom prieberčivý. Potrebuje k sebe reprezentatívnu, no ideálne i celkom prispôsobivú osobnosť. Ako zemské znamenie je priťahovaný živlom vody, ktorá je zemi blízka a dodáva jej životodarnosť.

Ktoré znamenie sa hodí ku Kozorožcovi z vodného spektra? Okrem vyššie spomínaného Škorpióna sú to bezpochyby i Ryby. Je predpoklad, že s nimi sa bude vzťah s Kozorožcom vyvíjať ešte o čosi rýchlejšie a aj sľubnejšie. Na rozdiel od Škorpióna nie sú totiž Ryby ani príliš komplikované a ani netúžia po dominancii vo vzťahu.

Na tomto vzťahu teda Kozorožcovi vyhovuje, že môže byť dominantným partnerom pri kormidle. Rybám to nevadí a Kozorožcov životný štýl im imponuje. Pravdou je tiež to, že Ryby sú radi vedené. No a s Kozorožcom sa navyše cítia aj chránené a vedia, že sa na neho môžu naplno spoľahnúť, čo je pre ne mimoriadne dôležité. 

partnerský horoskop pre Kozorožca

Pokiaľ je v tomto spojení Rybami žena a mužom Kozorožec, ide priam o ideálny pár s prognózou svadby a založenia rodiny. Vzájomne si dávajú presne to, čo potrebujú. Ryby síce nie sú tak pragmatické, uvážlivé a racionálne, ako cieľavedomý Kozorožec, no to vôbec nevadí, pretože mu tak dokážu vytvoriť dokonalé zázemie a aj svojou emocionalitou a empatickým cítením vytvárajú pre Kozorožca ten pravý domov. Práve v ňom, v pokoji a harmónii môže načerpať Kozorožec potrebné sily, aby sa znova mohol pustiť do vysoko nastavených pracovných plánov. Ryby ho radi vypočujú a podporia.

Na oplátku majú zas Ryby v Kozorožcovi mužovi svojho ochrancu, pevné rameno, o ktoré sa možno oprieť a povedie ich spoľahlivo k ružovým zajtrajškom.

Vybrali sme: Zamilovanosť muža a ženy spôsobujú tieto faktory: TOP zaujímavosti o začiatkoch lásky

TOP partner pre Kozorožca podľa zverokruhu

A konečne sa dostávame k TOP hviezdnej polovičke pre znamenie Kozorožca! Zatiaľ čo dve vyššie spomínané boli v znamení vody, toto posledné a najviac pasujúce je rovnako ako samotný Kozorožec ovládané živlom zeme. Je teda zrejmé, že ich hodnotové orientácie sú veľmi podobné a taktiež aj ich životné nastavenie. Ktoré znamenie sa hodí ku Kozorožcovi najviac zo všetkých? Je to Panna! 

KOZOROŽEC – PANNA

Kým s k sebe Kozorožec a Panna nájdu cestu, môže to nejakú tú chvíľku trvať. Vo veciach lásky si obaja dávajú načas, čo môže byť v niektorých prípadoch až príliš zdĺhavé a k progresu nedochádza naozaj dlho. 

Ak sa však prvotné ľady ostýchavosti a prílišnej zdvorilosti prelomia, začína to byť zaujímavé, no hlavne perspektívne aj z hľadiska manželstva a založenia rodiny. Všetko tak prirodzene zapadne do seba, že sa obaja nenazdajú a ocitnú sa pred oltárom.

Neprehliadni: Spoznaj nudné znamenia zverokruhu: S ktorým absolútne nehrozí zábava?

horoskop lásky kozorožec

I keď sú ľudia v oboch spomínaných znameniach skôr „konzervy“ a rozhodne nepatria medzi páry zverokruhu, ktoré by si svoju náklonnosť nejak ohnivo a príliš otvorene prejavovali, veľmi ich to k sebe ťahá, a to najmä kvôli spoločným hodnotovým prioritám.

Vedia sa na seba vzájomne spoľahnúť. Obaja sú ťažkí pragmatici stojaci pevne na zemi. Spoločne sa tešia z výhodných kúp a transakcií, kariérnych postupov, ale aj zariaďovania spoločnej domácnosti. Tá je spravidla elegantná, premyslená do detailu a dokonale čistá.

Zväčša nemajú dôvod na rozpory a ani hádky nebývajú riešením ich prípadných trecích plôch. Dokážu sa o všetkom s odstupom porozprávať a hlavne vypočuť sa, no keď treba, tak aj urobiť prípadný kompromis. Je to mimoriadne harmonické spojenie s prognózou dlhého trvania a stability.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.