REKLAMA

Ktoré znamenie sa hodí k Blížencom najviac aj s ďalšími dvoma kompatibilnými kandidátmi, ste si mohli prečítať v predošlom článku. Dnes sa pozrieme na odvrátenú stranu horoskopu lásky. Nevhodné spojenia podľa hviezd by sa mali brať do úvahy, i keď, samozrejme, existujú aj svetlé výnimky. Všeobecné povahové tendencie jednotlivých znamení však majú svoju váhu. Pokiaľ ste tohto názoru, čítajte ďalej. Ktoré znamenie sa nehodí k Blížencom podľa spomínaného aspektu? Prezradíme vám hneď tri kombinácie zo zverokruhu, ktoré nie sú stvorené pre partnerský vzťah. Vybrali ste si správneho partnera či partnerku?

Ktoré znamenia sa nehodia k Blížencom už z podstaty?

Keďže Blíženci sú tak trochu revolucionári a ich vízie prekonávajú tradície a tradičné predstavy o živote, je zrejmé, že toto znamenie nebude súladné s konzervatívne uvažujúcimi ľuďmi. Blíženec pod taktovkou vzdušného živlu potrebuje rozlet a slobodu, čo by ideálna polovička mala akceptovať.

Vo zväzku s Blížencami treba mať isto aj dávku nadhľadu okoreneného humorom. V opačnom prípade by mohlo ísť o trápenie. Človek, ktorý očakáva od zväzku s týmto znamením rodinu v tradičnom zmysle slova, je vyslovene fixovaný na neustálu prítomnosť svojho partnera, trpí žiarlivosťou a nemá rád zmeny, nebude s Blížencom s veľkou pravdepodobnosťou šťastný.

Život s Blížencami je tak trochu ako jazda na húsenkovej dráhe. Nechýba napätie, zábava a neustála akcia. A to veru neustojí len tak hocikto. Nasledujúce dve znamenia na túto jazdu rozhodne nemajú a tretie je pravým protikladom Blížencov. A hoci sa protiklady môžu priťahovať, tento vzťah má naozaj deštrukčné znaky.

ktoré znamenia sa nehodia k Blížencom

BLÍŽENCI – RAK

Vzťah neposedného Blíženca a domácky založeného Raka sa paradoxne môže na začiatku profilovať celkom sľubne. Rakovi imponuje iskrivá inteligencia a rozhľadenosť vzdušného partnera.

Blíženci zas oceňujú Rakovu schopnosť vypočutia si ich myšlienkových pochodov a starostlivosť. Problém môže vystúpiť viac do popredia, keď sa chce Rak usadiť. Tu narazí. Blíženci totiž nedokážu poskytnúť Rakovi rodinné zázemie tak, ako si to toto vodné a domácky založené znamenie predstavuje.

A čím je Rak viac rozladený z toho, že mu jeho predstavy nevychádzajú, tým viac je nepríjemný a začne Blíženca štípať klepetami. Inak povedané, konfrontuje partnera, vyhodí mu na oči všetko, čo mu nevyhovuje a nedá mu veľmi na výber. V tomto bode väčšinou víťazí slobodumilovná povaha Blížencov. A tak si radšej zastrašený emóciami nabitými výstupmi radšej vzťah s Rakom premyslí.

BLÍŽENCI – PANNA

Podobne nevhodné spojenie je i to s Pannou, ktorá v zásade funguje na úplne inom princípe ako Blíženci. Čo najviac prekáža Panne v tomto spojení? Predovšetkým ide o nasledovné.

Jej systematickosť naráža na impulzívnu kreativitu partnera. Panna sa cíti neisto aj kvôli rozlietanosti, nepredvídateľnosti a občasnému porušovaniu sľubov Blížencami. 

Zaujme ťa: Ročný horoskop pre každé znamenie zverokruhu

ktoré znamenie sa nehodí k blížencovi

V tomto kontexte vzťah zem – vzduch naozaj nefunguje veľmi dobre, čo nejak obaja intuitívne cítia už od začiatku a tiež sa vzájomne ťažšie otvárajú.

Panna býva frustrovaná, lebo nedokáže Blížencov prevychovať a Blíženci zas neznesú nelichotivo podanú kritiku z úst Panny. Vzdušnému znameniu na Panne taktiež prekáža jej strnulosť a neschopnosť spontánneho konania bez plánovania a neustáleho analyzovania okolností. Panne však akčnosť a neplánované aktivity Blížencov idú naozaj proti srsti a jej prirodzenému nastaveniu. Práve preto väčšinou z tohto vzťahu vyprchá láska spolu s porozumením a ochotou robiť neustále nové a nové kompromisy celkom skoro.

REKLAMA

Ktoré znamenie sa nehodí k Blížencom najviac zo všetkých?

A vzťah s ktorým znamením bude pre Blížencov ako úder hlavou do steny? Možno ani nebude prekvapením, že je to spojenie s Kozorožcom. Áno, aj v tomto prípade môžu byť začiatky pekné a romantické, no konce o to nepríjemnejšie.

BLÍŽENCI – KOZOROŽEC

Hoci vášeň v začiatkoch tohto vzťahu býva naozaj intenzívna, sklamanie prichádza s bežnou každodennosťou.

A tak Kozorožec najskôr očarený inšpiratívnou osobnosťou Blížencov, ktorá je pre neho priam magneticky príťažlivá svojou inakosťou, zostáva v šoku. Protiklady v nastavení a v prioritách týchto znamení sú závratné.

Pozri tiež: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

partnerská kompatibilita Blíženci

Kozorožec je na rozdiel od Blížencov systematický a zakladá si na dodržiavaní režimu aj zvyklostí. Blíženec mu však tieto jeho istoty v podobe stereotypu rozbíja, lebo jemu samotnému mu jednoducho nevyhovujú.

Konzervatívneho Kozorožca nenútenosť, vzletnosť a mierny chaos, ktorý Blíženca obklopuje, znervózňuje a bez naplánovania si spoločného programu, sa tiež necíti komfortne. Konflikty a nesúlad sa môžu vyostriť aj zo dňa na deň.

Ak sa navyše zosilní tendencia Kozorožca držať Blížencov pri sebe silou-mocou, čo je ako boj s veternými mlynmi, Blíženci rýchlo zavelia na ústup. Tento vzťah je zväčša pre oboch mimoriadne vyčerpávajúci.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.