REKLAMA

Máte radi naše astro partnerské okienka? Pokiaľ áno, veríme, že aj to nasledovné vám pomôže objasniť kompatibilitu, resp. nekompatibilitu medzi mužom a ženou na základe vlastností a charakteristík jednotlivých znamení. Dnes sa budeme venovať znova vzťahu s partnerom v znamení Leva. Minule ste si mali možnosť prečítať, ktoré znamenia budú pre Leva top voľbou pre dlhodobý vzťah a manželstvo, no a teraz to bude analýza z opačnej strany. Niekedy je lepšie odísť z „kratšej cesty“, ako sa zbytočne trápiť. Ktoré znamenie sa nehodí k Levovi najviac a ktoré ďalšie dve sú taktiež problematické, zistíte v nasledujúcich riadkoch. Nesúlad v týchto kombináciách znamení sa prejaví skôr alebo neskôr. Vybrali ste si správneho partnera či partnerku?

Ktoré znamenia sa nehodia k Levovi a budú si časom liezť na nervy?

V prvom rade si treba uvedomiť, že tak ako sa v prírode označuje lev za kráľa všetkých zvierat, tak aj znamenie Leva, ktorého vládnucou planétou je Slnko, má silné dominantné sklony. Práve preto mu to najviac škrípe s ľuďmi, ktorí buď na jednej strane nerešpektujú jeho autoritu a nejakým spôsobom ju podrývajú, alebo majú sklony jeho samotného vo svojej podstate ovládať a manipulovať ním. Na to je Lev extrémne citlivý.

Keď ohnivý Lev miluje celým svojím srdcom, znesie od svojej polovičky naozaj veľa, no pokiaľ pre neho neúnosné správanie prejde za istú pomyselnú hranicu, dokáže urobiť za vzťahom radikálnu hrubú čiaru, a to dokonca zo dňa na deň. Ktoré znamenie sa teda k Levovi nehodia aj kvôli spomínaným dôvodom?

LEV – VODNÁR

Prvým znamením, ktoré spomenieme v súvislosti s nie práve najružovejšou prognózou vzťahu, je rebelský Vodnár. Ten dokáže Leva zo začiatku naozaj poblázniť a mohlo by sa zdať, že je všetko dokonalé a tvoria harmonický pár.

No pozor. Levovi i Vodnárovi drieme a neskôr sa aj so všetkými negatívnymi dôsledkami prejaví mimoriadna potreba toho druhého takpovediac „spútať a usmerňovať“.

Tiež ťa zaujme: Spoznaj nudné znamenia zverokruhu: S ktorým absolútne nehrozí zábava?

partnerská nekompatibilita znamenie Lev

Lev je k tomu doháňaný rebelantstvom Vodnára, no a Vodnár zas tým, že vidí v Levovi istú nepoddajnosť a neochotu „naskočiť na jeho chodníčky“. Nemožno povedať, že by sa vzájomne neinšpirovali a nedokázali si odovzdať mnoho dobrého, no na dlhodobý vzťah nemajú potenciál.

REKLAMA
Jedným z významných dôvodov nekompatibility je aj tradicionalizmus Leva a na druhej strane novátorstvo a liberalizmus prúdiaci prirodzene v žilách Vodnára. Pre Leva je Vodnár v zásade človekom neorganizovaným a nedržiacim sa žiadnych pravidiel a zásad, čo z jeho pohľadu pre partnerstvo neúnosné. Vodnárovi zas na jeho ohnivom partnerovi vadí materialistické nastavenie i lipnutie na tradíciách. Tým, že nedokážu jeden druhého presvedčiť o správnosti svojich životných hodnôt a ich nasledovaní, dostanú sa časom do bezútešného stavu rezignácie ústiaceho do rozchodu.

LEV – KOZOROŽEC

Táto kombinácia ohňa a zeme taktiež so sebou v partnerskom život prináša mnohé problémy. Áno, navonok môžu pôsobiť Lev a Kozorožec v spoločnosti reprezentatívne a seriózne, ich vnútorné prežívanie a spokojnosť však po dlhodobejšom spoločnom vzťahu väčšinou nebýva žiadna sláva. Akurát to vedia obaja celkom slušne maskovať. 

No a v čom pociťujú najväčšiu nekompatibilitu? Levovi časom čoraz viac prekáža Kozorožcova chladná nátura, neschopnosť prezradiť a prejaviť svoje vnútorné pochody i emócie. No a Kozorožec sa zas nedokáže Levovi dlhodobo prispôsobovať. 

Hoci sa zo začiatku javí, že s dominantnou povahou Leva nebude mať až taký problém, po prvotnej zamilovanosti sa tento stav stratí a Kozorožec si jednoducho „ide svoje“.

Pozri aj: Tip na vnútorné posilnenie vitality, činorodej energie a odolnosti proti stresu

partnerský horoskop Lev

Napriek tomu, že ich hodnotové orientácie oboch bývajú harmonizujúce, chýba emocionálna blízkosť. Bez citu a vášne, ktorú pre plnohodnotné partnerstvo a manželstvo potrebuje Lev, to fungovať nebude.

No keďže ich spája túžba po presadení sa, odvážne kariérne plány a k tomu sú rovnako naladení na dodržiavanie tradícií, poriadku a systému, vedia spolu vydržať pomerne dlho. V takomto vzťahu však žijú skôr vedľa seba ako spolu a s horiacou láskou a túžbou jeden po druhom.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Ktoré znamenie sa nehodí k Levovi najviac zo všetkých?

Vyššie spomínané astro kombinácie nie sú z tých najkatastrofickejších. Prvenstvo v nekompatibilite k znameniu Leva totiž drží Býk. Znova sa tu stretávame s nie vhodným spojením ohňa a zeme. Paradoxne však majú Lev a Býk mnohé vlastnosti spoločné. V prvom rade ide o dominantné nastavenie oboch. A to je vlastne aj kameň úrazu.

LEV – BÝK

Dalo by sa povedať, že takmer od začiatku má tento vzťah „taliansku“ dynamiku. Mieša sa v ňom vášeň i explózie výčitiek.

Keď títo dvaja napokon dospejú do štádia „tichej domácnosti“, väčšinou už nie je cesty späť a minimálne jeden z nich si už balí kufre.

Vybrali sme: Veštenie z kávy: Ktoré symboly a obrazce predpovedajú úžasnú a ktoré strašnú budúcnosť?

aké znamenia sa nehodia k Levovi
Býk má prirodzenú tendenciu Levom manipulovať, čo sa mu môže chvíľu medovými rečami i dariť. Keď mu na to však Lev príde, stráca dôveru a konflikty medzi nimi sa ešte viac vyhrotia. Lásku a pochopenie definitívne vystrieda nepríjemné doťahovanie sa, škriepky a boj o moc vo vzťahu. Obaja majú príliš tvrdé hlavy na to, aby ustúpili zo svojej pozície. Vzťah väčšinou ako prvý opúšťa Lev, ktorý jednoducho  nie je stavaný na to, aby bol „pod papučou“, a to či už v ženskej alebo mužskej verzii.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.