REKLAMA

V našich výkladoch sme našu pozornosť sústredili do veľkej miery i na zvieratá, ktoré bývajú častými návštevníkmi našich snov. Či už ide o medveďa alebo ježka v sne – tieto tvory majú svoj význam. Poďte s nami odhaliť ďalší. Zameriame sa na rybičky v akváriu. Akvárium v sne treba zohľadniť ako špeciálny symbol. Je totiž rozdiel vidieť ryby voľne v jazere či rieke a takto, teda v sklom vymedzenom priestore.

Prelínanie symbolov – ryby duchovno a akvárium praktická sféra žitia

Symbol rýb vo všeobecnosti odkazuje na náboženstvo a spiritualitu. Prítomnosť týchto vodných živočíchov v sne reprezentuje predovšetkým sféru emócií. 

Už od najstarších výkladov sa pri rybách v ženských snoch stretávame so špeciálnym výkladom. Ten hovorí o skorom prírastku do rodiny. Môže ísť o dieťa, ale dokonca aj zážitky spojené s hlbokými emóciami, ktoré posilňujú rodinné putá.

Interpretácia rybičiek umiestnených v akváriu však nie je úplne jednoznačná. Akvárium v sne totiž znamená prelínanie duchovnej a duševnej sféry (pokiaľ sú v ňom prítomné i rybičky) s praktickým aspektom života, a to ako pracovného, tak aj rodinného. 

Zľavy na pobyty v zahraničí

A ako to už býva, dôležité je analyzovať sen komplexne, pocity z neho hneď ráno po prebudení a tiež nezabudnúť na drobné detaily, ktoré môžu konečný výklad výrazne zmeniť.

V akom stave je akvárium v sne?

V prvom rade si posvietime na stav akvária, ktorý môže prezradiť, či čakať v budúcnosti problémy alebo pozitívny progres. Čistá voda v akváriu naznačuje šťastie a pohodu, špinavá zas chorobu a ťažkosti.

Prázdne akvárium vystupuje neraz v kontexte pochybností o vlastnej plodnosti ženy, prípadne ho možno spojiť aj so životom v akejsi „zlatej klietke“, v ktorej sa žena plne nerealizuje a o mnohé tak prichádza.

Zaujme ťa: Šperky podľa znamenia: Prstene, prívesky či náušnice? Toto sa ti zapáči!

snár ryby akvárium

Rozbité či puknuté akvárium, z ktorého vyteká voda, môže znamenať v ženských snoch problém s opačným pohlavím a v snoch mužských reprezentuje najmä šírenie klebiet a neprávd. Jediný pozitívny výklad spájajúci sa s rozbitým akváriom je ten, keď voda z neho vyšplechne na dotyčného snívajúceho. Vtedy možno očakávať hojnosť a napĺňanie túžob najmä v pracovne sfére.

Nákup samotného akvária je pre snívajúceho varovaním pred neočakávanými výdavkami. A ak počas sna v akváriu plávate, taktiež sa pripravte na materiálne či finančné straty. Opak možno očakávať v prípade, ak prinášate k akváriu potravu pre rybičky a kŕmite ich.

Rybičky v akváriu a ich odchyt

Samozrejme aj obyvatelia akvária majú nemenej  významný vplyv na konečný výklad ako samotné akvárium v sne.

Ako sme už naznačili, ryby sú viac o spojitosti s emóciami a duchovným nastavením snívajúceho. Pri chytaní rýb, napríklad pri čistení akvária v sne, treba začať počúvať svoj inštinkt. 

Neprehliadni: Snár: Zisti, čo znamená voda v sne – dažďová, v bazéne alebo v potoku, kalná či čistá

keď sa sníva o akváriu

Ignorácia toho, čo vám hovorí vaše podvedomie, totiž môže v konečnom dôsledku viesť až k psychickému oslabeniu a náchylnosti k chorobám. Podľa Freuda je takýto výlov rybičiek z akvária dokonca spojený s neschopnosťou získať uspokojenie v oblasti intimity. 

REKLAMA

Čo robili rybičky?

Ryby špliechajúce chvostami signalizujú posilnenie schopnosti prežívať naplno aj drobné radosti života. A čím viac je rybičiek v akváriu (primeranej veľkosti), tým väčšiu radosť možno očakávať. Pokiaľ sú však rybičky v akváriu príliš pestrofarebné, podľa Freuda môže ísť o znak zmätku. Svoj život, ale predovšetkým priority v hlave si bude treba lepšie poupratovať.

Rybičky pokojne plávajúce v čistej vode akvária hovoria o blížiacom sa šťastí. Pozor však, ak nepokojné rybičky v sne lapali po dychu natesnané v malom akváriu. Takýto sen možno interpretovať ako nepríjemné obmedzenia v rodinnom živote alebo v práci.

Čo znamenajú tmavé rybičky v akváriu?

Tak ako príliš pestrofarebné, tak ani rybičky tmavých farieb neveštia v budúcich dňoch nič dobré. Pokiaľ sa nenaučíte robiť kompromisy, je na obzore naozaj nepríjemný medziľudský spor. S veľkou pravdepodobnosťou rodinného charakteru. Pozrite sa na svoje správanie s odstupom, ako ho vidia druhí ľudia a snažte sa prehĺbiť svoju empatiu.

Prisnilo sa vám o zlatej rybke alebo exotických húfoch?

Špeciálny symbol v sebe nesie zlatá rybka, ktorá reprezentuje v živote človeka nové začiatky i plnenie snov, o realizácií ktorých možno už aj začal pochybovať. 

Aj keď sa to tak nemusí javiť, zlatá rybka je viac spätá s realitou a realizáciou ašpirácií ako také pestrofarebné exotické rybičky.

Tieto rôznofarebné rybky nielenže prinášajú do života chaos, ale hovoria skôr o planých túžbach, ako sú napríklad tie po komplimentoch, sláve a uznaní. Je to pozlátko bez zdravého jadra. Človek, ktorému sa o nich sníva, by si mal uvedomiť, že druhí ho šťastným neurobia. Je to len on sám. A pravdepodobne sa nachádza v situácii, keď sa musí zaťať a sám sebe dokázať, že sa vie plne skoncentrovať na cieľ a podať maximálny výkon. 

Dlhé sledovanie rybičiek v akváriu – skryté riziko?

Dlhodobé sledovanie rybičiek je zaiste príjemná relaxačná aktivita, no pokiaľ je to počas snívania vaša dominantná činnosť, je možné, že odkladáte svoje povinnosti. Tie by sa mohli pri dlhodobejšej prokrastinácii nepríjemne nakopiť a spôsobiť väčšie problémy. Na druhej strane treba brať do úvahy aj interpretáciu o vyhorení, kedy človek vyslovene potrebuje vypnúť, lebo sa nachádza na hrane svojich fyzických alebo psychických síl.

A čo mŕtve rybky v akváriu?

A napokon ak ste v sne zaregistrovali v akváriu mŕtve rybičky, nemusíte sa hneď pripravovať na osobnú apokalypsu (dajte si ich do kontextu so stavom akvária). Takýto sen totiž môže napovedať len o tom, že cítite záťaž z množstva drobných problémov či prekážok, ktoré sú však zvládnuteľné. Asi len potrebujete trochu povzbudenia a vzpruhy, v čom vám môžu pomôcť blízki, ale aj zdravší životný štýl.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.