V našich výkladoch sme našu pozornosť sústredili do veľkej miery i na zvieratá, ktoré bývajú častými návštevníkmi našich snov. Či už ide o medveďa alebo ježka v sne – tieto tvory majú svoj význam. Poďte s nami odhaliť ďalší. Zameriame sa na rybičky v akváriu. Akvárium v sne treba zohľadniť ako špeciálny symbol. Je totiž rozdiel vidieť ryby voľne v jazere či rieke a takto, teda v sklom vymedzenom priestore.

Prelínanie symbolov – ryby duchovno a akvárium praktická sféra žitia

Symbol rýb vo všeobecnosti odkazuje na náboženstvo a spiritualitu. Prítomnosť týchto vodných živočíchov v sne reprezentuje predovšetkým sféru emócií. Už od najstarších výkladov sa pri rybách v ženských snoch stretávame so špeciálnym výkladom. Ten hovorí o skorom prírastku do rodiny. Môže ísť o dieťa, ale dokonca aj zážitky spojené s hlbokými emóciami, ktoré posilňujú rodinné putá.

Interpretácia rybičiek umiestnených v akváriu však nie je úplne jednoznačná. Akvárium totiž znamená prelínanie duchovnej a duševnej sféry (pokiaľ sú v ňom prítomné i rybičky) s praktickým aspektom života, a to ako pracovného, tak aj rodinného. A ako to už býva, dôležité je analyzovať sen komplexne, pocity z neho hneď ráno po prebudení a tiež nezabudnúť na drobné detaily, ktoré môžu konečný výklad výrazne zmeniť.

V akom stave je akvárium v sne?

V prvom rade si posvietime na stav akvária, ktorý môže prezradiť, či čakať v budúcnosti problémy alebo pozitívny progres. Čistá voda v akváriu naznačuje šťastie a pohodu, špinavá zas chorobu a ťažkosti.

Zaujme ťa: Šperky podľa znamenia: Prstene, prívesky či náušnice? Toto sa ti zapáči!

snár ryby akvárium
Prázdne akvárium vystupuje neraz v kontexte pochybností o vlastnej plodnosti ženy, prípadne ho možno spojiť aj so životom v akejsi „zlatej klietke“, v ktorej sa žena plne nerealizuje a o mnohé tak prichádza.
lapač snov výber 2
Rozbité či puknuté akvárium, z ktorého vyteká voda, môže znamenať v ženských snoch problém s opačným pohlavím a v snoch mužských reprezentuje najmä šírenie klebiet a neprávd. Jediný pozitívny výklad spájajúci sa s rozbitým akváriom je ten, keď voda z neho vyšplechne na dotyčného snívajúceho. Vtedy možno očakávať hojnosť a napĺňanie túžob najmä v pracovne sfére.

Nákup samotného akvária je pre snívajúceho varovaním pred neočakávanými výdavkami. A ak počas sna v akváriu plávate, taktiež sa pripravte na materiálne či finančné straty. Opak možno očakávať v prípade, ak prinášate k akváriu potravu pre rybičky a kŕmite ich.

Rybičky v akváriu a ich odchyt

Samozrejme aj obyvatelia akvária majú nemenej  významný vplyv na konečný výklad sna. Ako sme už naznačili, ryby sú viac o spojitosti s emóciami a duchovným nastavením snívajúceho.

Pri chytaní rýb, napríklad pri čistení akvária v sne, treba začať počúvať svoj inštinkt. 

keď sa sníva o akváriu
Ignorácia toho, čo vám hovorí vaše podvedomie, totiž môže v konečnom dôsledku viesť až k psychickému oslabeniu a náchylnosti k chorobám. Podľa Freuda je takýto výlov rybičiek z akvária dokonca spojený s neschopnosťou získať uspokojenie v oblasti intimity.

Neprehliadni: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

Čo robili rybičky?

Ryby špliechajúce chvostami signalizujú posilnenie schopnosti prežívať naplno aj drobné radosti života. A čím viac je rybičiek v akváriu (primeranej veľkosti), tým väčšiu radosť možno očakávať. Pokiaľ sú však rybičky v akváriu príliš pestrofarebné, podľa Freuda môže ísť o znak zmätku. Svoj život, ale predovšetkým priority v hlave si bude treba lepšie poupratovať.

Rybičky pokojne plávajúce v čistej vode akvária hovoria o blížiacom sa šťastí. Pozor však, ak nepokojné rybičky v sne lapali po dychu natesnané v malom akváriu. Takýto sen možno interpretovať ako nepríjemné obmedzenia v rodinnom živote alebo v práci.

A čo mŕtve rybky v akváriu?

A napokon ak ste v sne zaregistrovali v akváriu mŕtve rybičky, nemusíte sa hneď pripravovať na osobnú apokalypsu (dajte si ich do kontextu so stavom akvária). Takýto sen totiž môže napovedať len o tom, že cítite záťaž z množstva drobných problémov či prekážok, ktoré sú však zvládnuteľné. Asi len potrebujete trochu povzbudenia a vzpruhy, v čom vám môžu pomôcť blízki, ale aj zdravší životný štýl.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.