Narodenie dieťaťa do rodiny vnímame ako dar a pre niektorých je to i naplnenie najsilnejšieho priania.  Ako je to však v prípade, keď sa objaví dieťa v sne? Samozrejme, je to tak ako aj v prípade ostatných výkladov, teda neexistuje len pozitívny alebo len negatívny význam vyplývajúci z prítomnosti konkrétneho objektu či človeka v sne.

Dôležité sú aj samotné okolnosti, v ktorých sa nachádzajú, i činnosti, ktoré vykonávajú. Teda aj snár o dieťati obsahuje nejaké tie negatívne interpretácie. Vo väčšine prípadov však možno konštatovať, že dieťa v sne predpovedá šťastný sled udalostí. Poďte sa na to pozrieť. Narodenie dieťaťa, dieťa v náručí či plačúce dieťa – každý z týchto výjavov si vyžaduje vlastnú interpretáciu.

Narodenie dieťaťa a bábätko v sne

Pôrod, ale napokon aj samotný novorodenec nesie v sebe symboliku nového začiatku, novej kapitoly v živote, nového projektu, plánu… Napovedá aj o skrytom potenciáli, raste a vývoji – či už vás ako osôb, alebo toho, do čoho sa púšťate. Mať dieťa v sne sa v širšom v základe interpretuje ako príchod radosti a šťastia. Snáre vyzdvihujú najmä pozitívne výklady týkajúce sa novorodencov či malých detí.

Novorodenec taktiež reprezentuje krehkosť a bezbrannosť, čím môže snívajúcemu pomôcť lepšie odhaliť jeho možno skrytejšiu túžbu po pozornosti či starostlivosti. Rovnako krehké sú však aj všetky začiatky, preto tieto sny o malých deťoch nabádajú k zodpovednosti a opatrnosti vo svojich rozhodnutiach a činoch. Nové nápady či myšlienky ešte nemusia mať definitívnu podobu, keďže aj novorodenec odhaľuje svoj potenciál až časom.

Neprehliadni: Celoročný horoskop

sen o malých deťoch

Ženský a mužský pohľad na novorodenca v sne

V prípade sna o dieťati treba rozlišovať, či sa sníval žene alebo mužovi. Ak sa objavilo v sne žene, môže celkom logicky pripomínať tehotenstvo či blížiaci sa pôrod. (Výklad tehotenstva v sne nájdete TU.) V tomto kontexte do úvahy prichádzajú ešte staré interpretácie, keď dieťa videné na rukách muža znamená narodenie chlapca a na rukách ženy zas narodenie dievčatka.

Novorodenec v sne ženy však môže byť aj pripomienkou na „tikanie biologických hodín“. Prípadne takto do popredia vystupuje i samotná túžba ženy po rodine. V prípade muža dieťa v sne reprezentuje najmä už spomínané nové projekty alebo čerstvé a prevratné udalosti v jeho živote, ktoré majú veľkú váhu a zaslúžia si aj vysokú pozornosť.

Pozri aj: Snár: Svadba a sobáš v sne – čo znamenajú?

Sen o malých deťoch či dieťati – čo si treba špeciálne všímať?

V prvom rade je pre interpretáciu kľúčový samotný stav dieťaťa v sne. Je zdravé, pekné a silné? Potom aj vaše plány a projekty majú veľký potenciál a môžete sa tešiť. Boli ste prekvapení z výzoru dieťatka? Tak je pravdepodobné, že na vašej ceste za realizáciou sna dôjde k nepredvídateľným udalostiam. Nemusia byť však vyslovene negatívne.

Dieťa v sne nie je vaše vlastné, ale adoptovali ste ho? Znamená to, že si zoberiete za svoj projekt či plán niekoho druhého. Venovali ste sa v sne dieťaťu, teda hrali sa s ním, dojčili ho alebo čičíkali? To všetko predstavuje vašu „mravenčiu“ prácu a rozvíjanie toho, čo ste započali – nech už ide o vnútorný prerod (napr. zbavenie sa zlých návykov, závislostí, negatívnych nastavení), alebo plnenie si snov (napr. nová práca, vytúžený projekt). 

Kedy snáre približujú prítomnosť  dieťaťa v negatívnom svetle?

No a na záver sa dostávame aj k vyslovene negatívnym interpretáciám snov o dieťati. Tak ako spokojné, zdravé a hrajúce sa dieťa znamená progres pri plnení vašich cieľov, tak plačúce, nespokojné či nejak evidentne zanedbané dieťa reprezentuje stagnáciu. 

Je to akýsi výkričník, že sa nevenujete dostatočne tomu, na čom vám záleží a o čo ste sa chceli usilovať. Váš projekt, nech už ide o čokoľvek, sa takýmto spôsobom v sne pripomína. Lepšie povedané – robí to zaň vaše podvedomie. A nemusí ísť vyslovene len o zanedbané dieťa, stačí napríklad, keď v sne zahliadnete stratené detské topánočky či nejakú vec po dieťati, ktorá evokuje z nejakého dôvodu smútok alebo nostalgiu. 

Zaujme ťa: Ktoré znamenia najviac podvádzajú? Na tieto si daj pozor! 

snár dieťa

Vyslovene zlostné dieťa napovedá o nie dobrom smere, ktorým ste sa ubrali pri realizácii svojich túžob a tiež napovedá o odtrhnutí sa od podstaty a zle nasmerovanej energii. Posledným negatívnym symbolom v sne, ktorý spomenieme, je mŕtve dieťa. Možno ho vnímať už ani nie  ako stagnáciu, ale priam regres a nutnosť prehodnotenia novej cesty, na ktorú ste sa podujali. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.