REKLAMA

Narodenie dieťaťa do rodiny vnímame ako dar a chceme mu poskytnúť len to najlepšie. Ako je to však v prípade, keď sa objaví dieťa v sne? Samozrejme, je to tak, ako aj v prípade ostatných výkladov, teda neexistuje len pozitívny alebo len negatívny význam vyplývajúci z prítomnosti konkrétneho objektu či človeka v sne.

Dôležité je zasadiť všetko zo sna do kontextu. Významné sú aj samotné okolnosti, v ktorých sa snové indície nachádzajú, i činnosti, ktoré v sne vykonávate vy, prípadne druhí ľudia či zvieratá. A v neposlednom rade je kľúčový aj pocit po zobudení sa. Čo z toho vyplýva? Že aj snár o dieťati a dokonca aj o malom nevinnom bábätku, novorodencovi obsahuje nejaké tie negatívne interpretácie. 

Vo väčšine prípadov však možno konštatovať, že dieťa v sne predpovedá šťastný sled udalostí. Poďte sa na to pozrieť. 

Pozri aj: Tip na vnútorné posilnenie vitality, činorodej energie a odolnosti proti stresu

bábätko v sne snár o deťoch

Narodenie dieťaťa a pôrod ako taký, dieťa v náručí, plačúce dieťa či dieťa vo vode – každý z týchto výjavov si vyžaduje vlastnú podrobnejšiu interpretáciu.

Narodenie dieťaťa a bábätko v sne – východisková symbolika

Pôrod, ale napokon aj samotný novorodenec nesie v sebe symboliku nového začiatku, novej kapitoly v živote, nového projektu, plánu… Napovedá aj o skrytom potenciáli, raste a vývoji – či už vás ako osôb, alebo toho, do čoho sa púšťate. V zásade sa teda môžete tešiť.

Mať dieťa v sne sa v širšom v základe interpretuje ako príchod radosti a šťastia. Snáre vyzdvihujú najmä pozitívne výklady týkajúce sa novorodencov či malých detí.

Na čo si dávať pozor pri snoch o novorodencovi?

Novorodenec v sne taktiež reprezentuje krehkosť a bezbrannosť. Aj vďaka nemu a okolnostiam týkajúcich sa novorodenca v sne môže snívajúci lepšie odhaliť jeho možno skrytejšiu túžbu po pozornosti či starostlivosti. Potrebu, ktorú nemá naplnenú. Alebo niečo, čo keby získal, posunie sa v živote míľovými krokmi ďalej.

Rovnako krehké ako novorodenec sú všetky aj začiatky. Preto tieto sny o malých deťoch okrem iného nabádajú k zodpovednosti a opatrnosti vo svojich plánoch, rozhodnutiach a činoch.

Veľkou devízou v nasledujúcich dňoch či mesiacoch bude vaša trpezlivosť. Obrňte sa ňou, cvičte sa v nej, urobte si z nej výzvu vysokej priority.

Neprehliadni: Celoročný horoskop

sen o malých deťoch
Nové nápady či myšlienky ešte nemusia mať definitívnu podobu, keďže aj novorodenec odhaľuje svoj potenciál až časom. Preto nič neunáhľujte, postupujte vo svojej snahe obozretne, no zároveň vytrvalo. Tak vás vytúžené výsledky neminú.

Ženský a mužský pohľad na novorodenca v sne

V prípade sna o dieťati treba rozlišovať, či sa sníval žene alebo mužovi. Ak sa objavilo v sne žene, môže celkom logicky pripomínať tehotenstvo či blížiaci sa pôrod. (Výklad tehotenstva v sne nájdete TU.) V tomto kontexte do úvahy prichádzajú ešte interpretácie zo starých snárov, keď dieťa videné na rukách muža znamená narodenie chlapca a na rukách ženy zas narodenie dievčatka.

Novorodenec v sne ženy však môže byť aj pripomienkou na „tikanie biologických hodín“. Prípadne takto do popredia vystupuje i samotná túžba ženy po usadení sa a rodine.

V prípade muža väčšinou dieťa v sne reprezentuje najmä už spomínané nové projekty alebo čerstvé a prevratné udalosti v jeho živote, ktoré majú veľkú váhu a zaslúžia si aj vysokú pozornosť. A samozrejme, môže sem patriť aj rodina, resp. kroky, ktoré k nej vedú, ako sú zásnuby, svadba, kúpa bytu či stavba domu…

Čo znamená pôrod v sne?

Točil sa celý váš sen okolo dieťaťa, no predovšetkým okolo procesu, keď sa bábätko dostáva na svet? Porodiť dieťa v sne je podobne ako v realite veľkou udalosťou. Snár poukazuje na metaforu o bolesti, vďaka ktorej prichádza na svet nový život. Aj samotná práca na sebe, keď sa robí poriadne, „bolí“.

Človek sa musí na ceste za svojimi snami všeličoho vzdať a taktiež všeličo prekonať či vydržať. Podľa toho, ako ste sa počas sna a po prebudení cítili a ako napokon samotný pôrod v sne dopadol, môžete vydedukovať, či vaše úsilie padne na úrodnú pôdu.

Ľahký a rýchly pôrod v sne je skvelým znamením expesného napredovania a dosiahnutia cieľa.

Nebojte sa však, aj bolestivý a dlhý pôrod, ktorý ste v sne absolvovali, môže znamenať v konečnom dôsledku úspech. Akurát sa budete musieť popasovať s viacerými prekážkami.

Pozri aj: Snár: Svadba a sobáš v sne – čo znamenajú? 

snár pôrod
Ak muž sníva o tom, ako je pri priateľke či manželke, ktorá rodí, interpretuje sa to ako znak zodpovednosti a oddanosti k rodine ako takej. Ak sa však na druhej strane vidí v sne samotný muž, ako rodí, znamená to, že i keď mu to možno nebude po vôli, predsa len nebude môcť uniknúť zodpovednosti.

Narodenie syna alebo narodenie dcéry v sne?

Aj pohlavie vášho novorodenca v sne o pôrode zohráva pre interpretáciu špecifický význam. Pôrod syna, resp. narodenie chlapca predstavuje predovšetkým kariérne povýšenie, dosiahnutie titulu, uznania.

Vyber si: Šperk podľa znamenia zverokruhu

Pôrod, pri ktorom sa narodí dievčatko, v sebe nesie istú potrebu nadhľadu. Tento sen chce, aby ste sa pozreli na veci a situácie s odstupom, nebrali ich smrteľne vážne a urobili si možno aj zo samotnej práce hru. Zatiaľ čo sen o narodení dcéry dáva do pozornosti vašu vnútornú emocionálnu sféru, tak sen o narodení syna je skôr o tom, ako vás vnímajú druhí a o materiálnom prilepšení si.

Narodenie dvojčiat – to je zas o väčšom množstve ponúk, ktoré dostanete. Čakajte viac pracovných ponúk, prijatie na viac vysokých škôl či stáží.

Dieťa v náručí: Pokojne spí alebo sa zošmyklo?

Keď dieťa v náručí spí, znamená to tiež, že sa dokážete dobre prispôsobiť novým podmienkam či požiadavkám života.

REKLAMA

Pokiaľ máte v sne pocit, že vám ide dieťa z rúk spadnúť, prípadne sa zošmykuje dole, hlodajú vo vás aj počas bdenia pochybnosti o tom, či zvládnete všetky úlohy, ktoré sú vám ukladané. V neposlednom rade môže ísť aj o strach zo straty finančnej istoty.

Sen o malých deťoch či dieťati – čo si treba špeciálne všímať?

V prvom rade je pre interpretáciu kľúčový samotný stav dieťaťa v sne. Je dieťa zdravé, pekné, silné a čisté? Potom aj vaše plány a projekty majú veľký potenciál a môžete sa tešiť. Boli ste prekvapení z výzoru dieťatka? Tak je pravdepodobné, že na vašej ceste za realizáciou sna dôjde k nepredvídateľným udalostiam. Nemusia byť však vyslovene negatívne.

Napríklad ani také pokakané dieťa v sne nie je katastrofou, pokiaľ ste oň prejavili záujem, umyli ho, prebalili. Takto je dieťa vnímané ako ďalšia životná výzva. Ak ste ho teda nenechali zanedbané a postarali sa oň, je to bod pre vás a vaše životné napredovanie.

Zhrňme si to teda. Venovali ste sa v sne dieťaťu, hrali sa s ním, dojčili ho, prebaľovali či obliekali, alebo čičíkali? To všetko predstavuje vašu „mravenčiu“ prácu a rozvíjanie toho, čo ste započali – nech už ide o vnútorný prerod (napr. zbavenie sa zlých návykov, závislostí, negatívnych nastavení), alebo plnenie si snov (napr. nová práca, vytúžený projekt). 

Tip od nás: Vďaka čomu urobiť z detskej izby príjemné miesto na oddych a hry?

Dieťa v sne nie je vaše vlastné, ale adoptovali ste ho? Znamená to, že si zoberiete za svoj projekt či plán niekoho druhého a naozaj mu budete venovať náležitú pozornosť.

Dieťa v kočíku

Trošku odlišný výklad sa viaže na kočíkovanie dieťaťa, i keď aj v tomto prípade ho možno zahrnúť do starostlivosti. Keďže nejde o nosenie na rukách, čičíkanie a ani dojčenie, čo sú vyslovene kontaktné aktivity, tak sa dá predpokladať, že vozenie dieťatka v kočíku znamená istý odstup a menšiu angažovanosť v aktivitách, ktoré by mali byť vašimi prioritami. Mali by ste zistiť, čo spôsobilo tento „chlad“, a to v záujme vlastného pozitívneho smerovania.

Kedy snáre približujú prítomnosť dieťaťa v negatívnom svetle?

No a na záver sa dostávame aj k vyslovene negatívnym interpretáciám snov o dieťati. Tak ako spokojné, zdravé a hrajúce sa dieťa znamená progres pri plnení vašich cieľov, tak plačúce, nespokojné či nejak evidentne zanedbané dieťa reprezentuje stagnáciu. Je to akýsi výkričník, že sa nevenujete dostatočne tomu, na čom vám záleží a o čo ste sa chceli usilovať.

Váš projekt, nech už ide o čokoľvek, sa takýmto spôsobom v sne pripomína. Lepšie povedané – robí to zaň vaše podvedomie.

A nemusí ísť vyslovene len o zanedbané dieťa, stačí napríklad, keď v sne zahliadnete stratené detské topánočky či nejakú vec po dieťati, ktorá evokuje z nejakého dôvodu smútok alebo nostalgiu. 

Oblečenie pre malých aj veľkých za bezkonkurenčné ceny TU >>>

snár dieťa
A čo zlostné či ukričané dieťa v sne? To napovedá o nie dobrom smere, ktorým ste sa ubrali pri realizácii svojich túžob a tiež hovorí o odtrhnutí sa od podstaty a zle nasmerovanej energii.

Vidieť plačúce dieťa či počuť plač dieťaťa má aj iné významy

Plačúce dieťa v sne interpretujú snáre aj mimo pracovných záležitostí, preto rozanalyzujeme aj to. Sen o plačúcom dieťati predstavuje niekoľko dôležitých elementov života, ktoré ste pravdepodobne stratili. Môže ísť o osobu, vzťah alebo určitú schopnosť. To má za následok či už to, že sa cítite osamelo, opúšťajú vás blízki, alebo sa im stránite, prípadne sa vyhýbate príležitostiam na socializáciu, alebo tiež príležitostiam na preskúšanie a precvičenie si svojich schopností v praxi.

Sen, v ktorom sa snažíte utíšiť plačúce dieťa, má pozitívny význam, podobne ako vyššie spomínané napĺňania potrieb rôzneho charakteru, ktoré si deti v sne vyžadujú. V tomto konkrétnom prípade plačúceho bábätka dokonca môžete v realite dostať aj prospešnú pomoc od druhých. No a samozrejme, pokiaľ plač v sne ignorujete, môžete očakávať, že vaše ašpirácie nebudú naplnené.

Ako interpretuje snár dieťa vo vode?

Vidieť dieťa vo vode má väčšinou negatívny náboj, keďže ako prvé asi aj vám napadne, že sa bude topiť. Samozrejme, dieťa v sne sa môže aj čľapkať, šantiť, prípadne plávať, no voda v sne v akomkoľvek ohľade skrýva i nebezpečenstvá. Preto visí otáznik aj nad takýmito na prvý pohľad neškodnými snami.

Najsilnejším medzi snami o deťoch je, keď vidíte, že sa dieťa topí. Pokiaľ máte vlastné deti, môže takýto sen varovať pred hroziacou chorobou, prípadne zranením. Ak v sne vidíte aj seba, ako topiacemu sa dieťatku pomáhate, znamená to, že urobíte maximum, aby ste ho zo zdravotných problémov dostali, prípadne prijali adekvátne preventívne opatrenia.

Čo ale v prípade, ak deti nemáte? Pokiaľ dieťa v sne poznáte, je napríklad susedovo, alebo z rodiny, pravdepodobne hrozí vyššie spomínaný problém jemu a vy by ste mohli jeho blízkych na to upozorniť. Ak ale topiace sa dieťa v sne nepoznáte, predpokladajte v blízkej dobe hrozbu straty na majetku či iné problémy týkajúce sa hmotných vecí.

Čo znamená mŕtve dieťa v sne?

Posledným negatívnym symbolom v sne, ktorý spomenieme, je mŕtve dieťa. Možno ho vnímať už ani nie ako stagnáciu, ale priam regres a nutnosť prehodnotenia novej cesty, na ktorú ste sa podujali.

Videli ste sami seba v sne ako malé dieťa?

Nepriazeň osudu, ale predovšetkým bezmocnosť voči okolnostiam, do ktorých sa dostanete, signalizuje sen, v ktorom ste sami dieťaťom.

Je to metafora, keďže ako novorodenec či batoľa toho veľa nezmôžete. Ste odkázaní na druhých. A preto jediné, čo vám zostáva, keď niečo potrebujete, je plač. Avšak, naozaj to zodpovedá vášmu aktuálnemu stavu? Asi úplne nie.

Tip od nás: Ako výrazne podporiť imunitu a bojovať proti chorobám?

bábätko v perinke spí sníva sen

Skúste sa v realite zamerať na to, či je to naozaj tak a či nejde len o váš mylný pocit bezmocnosti. Okrem toho môže takýto sen znamenať, že vaše správanie sa nie je adekvátne vášmu veku. Že sa správate detinsky a vaše infantilné reakcie začínajú okoliu čoraz viac prekážať.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.