REKLAMA

Zuby, nechty či mihalnice v sne. O nich ste si už mohli prečítať na krasaastyl.sk detailné výklady. Všetky spomínané snové obrazy majú spoločného menovateľa – ľudské telo. Vynechať, samozrejme, nemôžeme v tomto kontexte ani na vlasy v sne. V nasledujúcich riadkoch zistíte, čo znamená, keď sa váš sen točil okolo vlasov, a to či už ostrihaných, dlhých, krátkych alebo vypadaných, ryšavých či dokonca o tých v jedle. Interpretácie nášho snára sú naozaj detailné. Čítajte ďalej.

Symbolika vlasov v sne

V prvom rade vlasy v sne reprezentujú to, čo je v nás živočíšne. Sú symbolom sexuality. V prevažnej miere sa stretávame výkladmi, ktoré nie sú najpozitívnejšie.

Snáre z viacerých aspektov zdôrazňujú ľudské slabosti, ktoré sú s vlasmi prepojené a taktiež absenciu hĺbky myšlienok či rozumných riešení. Samozrejme, pozrieme sa aj na výnimky potvrdzujúce pravidlo. Čo teda znamená, keď hrajú vlasy v sne hlavnú rolu?

Ako interpretuje snár jednotlivé farby vlasov?

Hneď zo začiatku si prezradíme, čo špeciálne znamenajú blond, červené, čierne a biele, resp. sivé pramene vlasov v sne.

Bledé blond vlasy pôsobia nevinne a sen o nich prezrádza, že budete na druhých pôsobiť sympaticky a dôveryhodne. Teda v prípade, ak išlo o vaše blond vlasy v sne. Ak vidí žena v sne dlhovlasú plavovlásku, môže sa tiež jednať o sokyňu v láske. V sne muža znamená blondína po jeho boku to, že sa na svoju polovičku môže vo všetkom spoľahnúť.

Sen o ryšavých vlasoch je zase varovaním. Ryšavé pramene sú pomyselnou červenou vlajkou, ktorá poukazuje na prípadnú zradu od partnera, ale taktiež môže ísť o zdravotné ťažkosti.

Rovnako i sivé alebo biele vlasy spájané so starobou prinášajú starosti. No a k tomu navyše i hlboký smútok do života.

Tmavé vlasy, a to predovšetkým tmavohnedé až čierne, signalizujú veľké odhodlanie a energiu popasovať sa s prekážkami. Nech už by boli akokoľvek veľké a dramatické. Z hľadiska partnerstva interpretujeme čierne vlasy ako istotu v láske.

Dlhé vlasy – krátky rozum?

Dlhé vlasy sú synonymom ženskosti, voľnosti, zvodnosti a pútajú pozornosť. V sne však upozorňujú na vznikajúce problémy a ich nárast. To najmä v prípade, ak vidíte priamo, ako rastú. 

Voľnosť rozpustených vlasov v tomto kontexte nebýva vnímaná z aspektu slobody výberu možností zdokonaľovania sa, ale skôr naopak. Ide o regres, rezignáciu na fyzično a to, čo a ako vyzerá. Inak povedané, pozlátko bez hlbšej podstaty. 

Pozri tiež: Snár: Sú nechty v sne znamením šťastia alebo utrpenia? Komplexný výklad ti to odhalí

snár vlasy ozdobené

Hranie sa s pramienkami dlhých vlasov prináša do života povrchný flirt.

Z dlhých vlasov sa vytvárajú všemožné účesy. Čo symbolizuje zapletanie vlasov v sne? Zapletanie vlasov, vytváranie komplikovanejších účesov či ich ozdobovanie koruny krásy rôznymi sponkami či kvetmi znamená vytvorenie, alebo minimálne snahu o vytvorenie si užitočných známych. Predovšetkým takých, na ktorých platí prvý dojem a vďaka ktorým sa človek bez väčšej snahy dostane k zaujímavým príležitostiam.

REKLAMA

Krátke a ostrihané vlasy v sne – výklad, z ktorého mrazí

Na jednej strane môžu krátke vlasy vyjadrovať ctižiadostivosť a ich strihanie počas snívania sa dá interpretovať aj ako snaha o skrotenie svojej pudovej stránky a posilnenie racionality. To je jedna z tých lepších interpretácií. Ostrihanie dohola býva dokonca často i pokáním a duševným i duchovným detoxom. 

Keďže ale výkladov, keď sú vlasy v sne skracované, je viacero, musíte brať do úvahy aj ostatné okolnosti a pocity, ktoré ste prežívali. Strihanie vlasov v sne môže mať aj kontext zdravotný, keď ide skôr o zásadnejšiu zmenu stavu smerom k horšiemu. Pokiaľ teda proces strihania vlasov v sne nesiete ťažko, je pravdepodobnejšie, že potom súvisí so stratou. 

sen o ostrihaných a vypadnutých vlasoch

Stratou zdravia v prvom rade a v druhom rade finančnou stratou. No to nie je všetko! Pokiaľ si v sne dávate niekomu ostrihať vlasy, je možná aj strata blízkeho človeka. Ak si v sne striháte vlasy sami, tak okrem vyššie spomínaného je pravdepodobné aj zahanbenie sa za svoje konanie v minulosti. 

A čo znamená farbenie či umývanie vlasov v sne?

O úpravy a starostlivosť o vlasy počas snívania nie je núdza. Na česanie vlasov sa ešte pozrieme bližšie neskôr, pár slov však treba venovať aj aktivitám, ako je umývanie vlasov a ich farbenie.

Kozmetické tipy: Spoznaj masky na všetky typy vlasov a vyber si svoju TOP masku!

Zatiaľ čo umývanie vlasov vnímajú snáre pozitívne, a to väčšinou ako aktivity ocenené uznaním a obdivom, tak farbenie vlasov je skôr spojené so snahou niečo skryť, utajiť. A tiež podľa toho, kto si farbí vlasy v sne, možno identifikovať, na koho slovo sa nedá spoľahnúť.

Čo predpovedá sen o vypadnutých vlasoch?

Sen o veľmi slabých až vypadnutých vlasoch taktiež nie je žiadna výhra. Stále sa pritom pohybujeme v podobnom okruhu problémov, ako sme spomínali vyššie. 

Zatiaľ čo dobrovoľné strihanie vlasov v sne s pozitívnymi pocitmi napovedá o snahe potlačiť svoju pudovú stránku, aby vynikla hlbšia podstata duše, tak vypadávanie vlasov je spojené s nedobrovoľným oslabením pudov. Napríklad môže súvisieť so zdravotnými problémami sexuálneho charakteru.

snár o vlasoch padať

Česanie či kefovanie vlasov – jeden z mála pozitívnych výkladov

V rámci starostlivosti o vlasy medzi jednotlivými snovými obrazmi svieti v pozitívnom zmysle česanie a kefovanie vlasov. Samotná kefa a hrebeň v sne si zaslúžia pozornosť. Sú to dobré znamenia do budúcnosti. Hovoria o zbavovaní sa problémov, a to aj dlhodobejších sporov či iných nezrovnalostí.

Samotný proces česania si vlastných vlasov poukazuje na to, že sa máte o koho oprieť. Priatelia sú nablízku. A výnimočný obraz, keď češete vlasy v sne druhému človeku, znamená, že sa môžete tešiť zo šťastia, ktoré vám zásadným spôsobom bude zasahovať do aktivít.

Čo znamenajú vši vo vlasoch?

Sen o všiach vo vlasoch okamžite evokuje niečo nepríjemné. Keďže, ako sme si už povedali, vlasy reprezentujú našu sexualitu a tiež pútajú pozornosť, vši vo vlasoch počas snívania znehodnocujú tento aspekt.

Je pravdepodobné, že človek, ktorému sa sníva o svojich vlasoch napadnutých všami, cíti pokles vlastne atraktivity a schopnosti zaujať druhých. Na druhej strane, pokiaľ vši v sne nevníma snívajúci paralyzujúco, ale povedzme neutrálne, môže to značiť jeho vlastnú snahu o odstup od druhých. Z nejakého dôvodu cíti potrebu izolovať sa. Vši vo vlasoch druhého človeka zas interpretujeme ako celkom radostné prekvapenie.

Neprehliadni: Farba vlasov podľa znamenia zverokruhu: Vieš, ktorá je tvoja?

Vlasy v jedle

A na záver si dáme takú špecialitku, ako vlasy v jedle. Nepríjemná asociácia a rovnako nepríjemný je aj výklad tohto sna. Spája v sebe všetko negatívne z interpretácie o vypadaných vlasoch v sne. Kľúčová je strata vitality. No a k tomu navyše, ak ste vlasy v pokrme nielen videli, ale ste ich nechtiac aj zjedli, signalizujú radikálne rýchle zhoršenie stavu.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.