Každé znamenie zverokruhu je niečím špeciálne a každému prospieva niečo iné. V tomto článku zistíte, ktoré bylinky sú pre vás TOP práve podľa toho, v ktorom mesiaci roka ste sa narodili. Bylinky podľa znamenia zverokruhu dokážu pomôcť so zdravotnými problémami aj priniesť šťastie. Tak z ktorých byliniek si urobíte dobrý čaj alebo aromaterapiu?

BARAN (21.03. – 20.04.)

Ohnivé a výbušné znamenie Barana trpí často na bolesti hlavy. V tomto mu pomôže medovka, ktorá ho aj upokojí. Priam mu schladí hlavu. Pár kvapiek medovkovej silice si pre harmonizáciu môže kvapnúť aj do kúpeľa.

Baranovou top bylinkou je však žihľava, a to aj pre vysoký obsah železa, čo je kov korešpondujúci s Baranovou planétou Mars. Tá lieči anémiu a pomáha detoxikácii organizmu.

BÝK (21.04. – 21.05.)

Pre pôžitkárskeho Býka býva problematickejším trávenie, preto by sa mal obrátiť na pomoc tymianu. Účinný je čaj z neho. Prevoňať sa ním oplatí v podobe korenia aj nejeden pokrm.

Neprehliadni: Tip na vnútorné posilnenie vitality, činorodej energie aj odolnosti proti stresu

Venuša, ktorá vládne tomuto zemskému znameniu, reprezentuje na tele človeka krk, hlasivky, celkovo ústnu dutinu, čo symbolicky reprezentuje šalvia. Aj tá je teda pre Býka top bylinkou.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nestáli a viac alebo menej vnútorne rozorvaní Blíženci sú vzdušným znamením pod velením Merkúra, ktorý ovláda dýchacie cesty aj nervovú sústavu. Vynikajúce sú tak pre neho na prevenciu pred zápalom dýchacích ciest aj ich liečenie, no aj normalizovanie vysokého tlaku, ale aj na migrénu či nespavosť lipové listy.

Roztržitosť a nevyrovnanosť pomôže Blížencom vyregulovať kozlík lekársky. Dobrou voľbou je pre neho aj pľúcnik lekársky, ktorý nielen zmierňuje kašeľ a zbavuje hlienov, ale taktiež podporuje trávenie. 

Zaujme ťa: Šperky podľa znamenia: Prstene, prívesky či náušnice? Toto sa ti zapáči!

lipa

RAK (22.06. – 22.07.)

Pre citlivých ľudí v znamení Raka hviezdy odporúčajú bylinky pôsobiace na žalúdok, konkrétne na jeho upokojenie. Rakovi vládne Mesiac a pomôžu mu aj podobne sfarbené bledé kvietky rebríčka obyčajného. Ten nepôsobí len na žalúdočné ťažkosti, ale používa sa aj pri liečení ženských chorôb.

Netreba zabúdať na to, že bylinky podľa znamenia zverokruhu možno využívať rôznym spôsobom. Na inhaláciu je pre Raka ideálna relaxačne pôsobiaca levanduľa a myseľ osviežujúca mäta pieporná. Druhá spomínaná bylinka je taktiež skvelou voľbou pre Raka, ktorý hľadá bylinkový čaj na zmiernenie tráviacich problémov.

LEV (23.07. – 23.08.)

Upokojujúcou bylinkou pre temperamentného Leva, ktorý môže zápasiť najmä s kardiovaskulárnymi ťažkosťami, je na mnohé problémy blahodarne pôsobiaci mesiačik.

Mesiačik, teda odborne, nechtík lekársky (Calendula officinalis) je pre Leva top voľbou zvnútra i zvonka, keďže mu napríklad pomôže v podobe masti aj s kŕčovými žilami. No vyhýbať by sa rozhodne nemal ani prírodnej kozmetike s extraktmi tejto liečivej bylinky.

Levovi vládne Slnko, a to reprezentuje práve srdce, chrbticu i oči. Ide o trojicu, ktorá zvykne Leva potrápiť najviac. Najlepším symbolom Slnka je v bylinkovej ríši okrem oranžového mesiačika i púpava. Lev by sa mal zamerať najmä na jej liečivý koreň.

Pozri tiež: Najlepšie prírodné antibiotiká, ktoré máš poruke 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Vzdušné znamenie Váh pod taktovkou Venuše by malo z byliniek preferovať najmä tie, ktoré prospievajú urinogenitálnemu traktu a detoxikácii.

Borievky či rakytníkové bobuľky si možno dopriať na viac spôsobov. Okrem iného sú rakytníkové produkty bežne dostupné v lekárňach a v obchodoch so zdravou výživou skvelé na zvýšenie imunity, čo má veľký význam nielen pre zdravie Váh, ale pre každého.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Tomuto pragmatickému a praktickému stvoreniu velí Merkúr. Aké sú preň najlepšie bylinky podľa znamenia zverokruhu?

Zaujímavosť: Prečo jesť pochúťky zo šišiek?

Panny by si mali dopriať detoxikačnú kúru zo žihľavy a na problémy s dýchaním, na ktoré sú náchylné, zas pomôže eukalyptus. Má silné antiseptické účinky a jeho blahodarné pôsobenie možno využiť aj formou aromaterapie.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Tajuplný Škorpión urobí najlepšie, keď siahne po vrese alebo medovke, oboje pôsobí upokojujúco. A práve pokoj a nadhľad sú pre vodné znamenie Škorpióna pod vplyvom Marsu a Pluta veľmi dôležité.

Okrem toho by sa mal špecializovať na liečivé rastlinky s tŕňmi (tie v sebe nesú energiu Marsu), ako je napríklad černica. Listy černice možno použiť pri ochoreniach močových ciest a taktiež upokoja zažívanie.

bylinkový čaj podľa znamenia zverokruhu

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Svaly, pečeň a zažívaciu sústavu možno vo všeobecnosti označiť za citlivú oblasť Strelcov, ktorým vládne planéta Jupiter.

Pri výbere byliniek by mali preferovať najmä tie, ktoré sú sfarbené dožlta a vyžarujú zo seba životodarnú energiu aj optimizmus. Ide najmä o púpavu, podbeľ, ale top bylinkou je pre nich všestranne využiteľný liečivý repík.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Saturn ovládajúci kosti, zuby i kĺby je ústrednou planétou pracovitého Kozorožca, ktorý máva práve zo spomínanými časťami tela najväčšie zdravotné problémy. Nezriedka ho potrápi reumatizmus či napríklad kostné výrastky a podobne.

Spoľahnúť sa preto môže najmä na kostihoj lekársky či prasličku. Tinktúru z prasličky roľnej dokáže Kozorožec využiť nielen na zdravotné ťažkosti, ale dokonca i na posilnenie nechtov a vlasov.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Pre slobodomyselného Vodnára je kľúčové pôsobiť preventívne najmä na svoj nervový systém, na ktorý odkazujú aj jeho vládnuce planéty Saturn a Urán.

Hľadať by mal predovšetkým medzi bylinkami s upokojujúcimi účinkami. A čo funguje najlepšie vo chvíľach, keď je Vodnár nervózny a v napätí?

Oplatí sa prečítať: Multifunkčná levanduľová voda: Pre tieto účinky na pleť i vlasy si ju zamiluješ!

bylinky podľa znamenia

Správnou voľbou je pre neho spomedzi liečivých byliniek najmä medovka, kozlík, ale v neposlednom rade aj valeriána. A s čím by si mal dopriať kúpeľ? Jednoznačne s relaxačne pôsobiacou levanduľou.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Bylinky podľa znamenia zverokruhu vhodné pre Ryby majú v prvom rade posilniť pohybové ústrojenstvo. Na ťažkosti s kĺbmi pomáha účinne napríklad obklad zo skorocelu.

Aby si toto vodné znamenie, ktorému vládnu planéty Jupiter a Neptún, mohlo pokojne plávať životom, potrebuje okrem šliach a kĺbov podporiť aj lymfatický systém. Na to mu dobre poslúži lipkavec aj nechtík lekársky. Tie sú taktiež vzpruhou pre imunitu a pozitívne vplývajú i na činnosť sleziny a pečene.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.