Kedy je človek šťastný? Ste šťastní? Šťastie nie je závislé od materiálneho bohatstva, to je známa vec, ktorú potvrdzujú aj výskumy. Dokonca aj národy, ktoré nie sú na vrchole vedecko-technického rozvoja, bývajú šťastnejšie ako tie najrozvinutejšie. Na stav šťastia sa treba pozrieť komplexnejšie a tiež musíme mať na mysli, že v pravom zmysle slova nemožno v šťastí prežiť celý život. To sa jednoducho nedá.

„Na šťastný život je toho potrebné veľmi málo. Všetko je vo vašom vnútri, vo vašom spôsobe myslenia.“ (Marcus Aurelius Antoninus)       

Pokiaľ chcete vedieť, či ste momentálne šťastí, zodpovedajte si na nasledujúce otázky. Postačí vám obyčajné ÁNO/NIE a na záver si len jednoducho spočítate vaše kladné odpovede. Poďme na to.

Ste šťastný človek? Urobte si test šťastia

1) Pociťujete počas dňa alebo na jeho konci vďačnosť za prežívané situácie či za ľudí, s ktorými ste boli, prípadne za nové veci, ktoré ste sa naučili?

2) Vidíte aj v neúspechu pozitívny aspekt, lebo sa viete poučiť zo svojich chýb?

3) Boli ste niekedy v poslednej dobe pohltení aktivitou, ktorú milujete, a to tak, že ste zabudli na čas?

4) Doprajete druhým ľuďom šťastie, úspech a napredovanie?

5) Prebúdzate sa s tým, že sa na niečo tešíte?

6) Máte dostatok energie na to, aby ste robili veci, ktoré vás bavia?

7) Obľubujete činorodosť a nuda vám nič nehovorí?

8) Zažívate strach či úzkosť len veľmi ojedinele?

9) Stále si plánujete nové a nové ciele?

10) Máte na seba vyhradený čas a keď treba, viete vypnúť a zrelaxovať sa?

šťastie v živote

Vyhodnotenie testu šťastia

Odpoveď na otázku, kedy je človek šťastný, zaiste nie je jednoduchá a ani tento test na ňu nedokáže komplexne odpovedať. Ukáže však v základoch vaše momentálne nastavenie. 

Pokiaľ máte viac ako 7 ÁNO, dá sa konštatovať, že ste momentálne šťastný človek. Je vysoko pravdepodobné, že vaše iskričky v očiach sú nákazlivé a dobrú náladu a harmóniu šírite aj do svojho okolia. Dajte si preventívne pozor na ľudí, ktorí berú energiu a zachovajte si svoje činorodé a pozitívne naladenie.

„Úspech nie je kľúčom k šťastiu. Šťastie je kľúčom k úspechu. Ak máte radi to, čo robíte, budete úspešní. “ (Herman Cain)

7 až 5 ÁNO naznačuje postupný odliv šťastia z vášho života. Možno sa stačí pozrieť na situácie z trochu iného uhla, aby ste chytili druhý dych a vrátili si šťastie a harmóniu do života. Čím je kladných odpovedí menej, tým viac by ste mali pouvažovať o hodnotách, ktoré vás napĺňajú a o tom, ako ich dosiahnuť. A nezabúdajte priať všetko dobré aj druhým, aby bolo dopriate aj vám.

Menej ako 5 ÁNO si možno vyžaduje i odbornejší pohľad na vašu momentálnu situáciu. Niekedy nie je v silách samotného človeka odvaliť balvan depresie či úzkosti.

Tiež ťa zaujme: Psychologický test osobnosti: Prezradí o tebe veľa aj na pracovnom pohovore

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.