REKLAMA

Popáleniny od slnka? Akné či jazvy? Suchá a rozpraskaná pokožka? Ekzém? Všetko spomínané možno liečiť prírodným a efektívnym spôsobom. V letnom čase však do popredia vystupuje problém spálenej pokožky, pri ktorom sa pristavíme.

Pokožka spálená od slnka je v podstate popáleninou, ktorej dôsledkom môže byť napríklad i rakovina kože. Aby sme zabránili zákernému melanómu, musíme dbať na bezpečné opaľovanie. To znamená, že sa treba natierať opaľovacím krémom, dodržiavať dostatočný pitný režim, nevystavovať sa slnečnému žiareniu medzi 11. a 15. hodinou…

Čo ale v prípade, ak už dôjde k spáleniu pokožky, ktorá je červená a nepríjemne bolí a štípe? Aloe vera na popáleniny býva známou SOS pomocou. Prečítate si, prečo by ešte Aloe vera gél nemal chýbať v žiadnej domácnosti.

Neprehliadni: Kvalitné aloe vera produkty na vnútorné aj vonkajšie použitie

SOS pomoc pre podráždenú a spálenú pokožku 

Podráždená aj spálená pokožka akoby „horela“, preto je ju nutné schladiť. Pomôže studená sprcha, ale aj priloženie studeného obkladu.

Nasledovať by malo upokojenie prípravkami s obsahom Aloe vera či panthenolu. Také nájdete napríklad TU.

Zaujme ťa: Pestovanie aloe vera zvládneš hravo a oplatí sa – účinky gélu z rastliny sú širokospektrálne

Aloe vera na popáleniny

Prečo práve Aloe vera?  

Aloe vera je veľmi známa sukulentná rastlinka, ktorej listy sú naplnené hodnotným gélom. Aloe vera gél si našiel svoje stabilné miesto v kozmetickom priemysle aj v doplnkoch výživy. Obsahuje množstvo významných látok, ako sú aminokyseliny, minerály a vitamíny. Prítomný je napríklad horčík, zinok, vápnik, draslík aj vitamín A, C a niektoré vitamíny skupiny B. Pôsobí antibakteriálne aj antimykoticky.

REKLAMA

Aloe vera sa užíva vnútorne ako šťava pre svoje detoxikačné a imunitu posilňujúce účinky. Oplatí sa však vybrať naozaj top kvalitu, akou je Aloe ADVANCE. Aloe  čistý gél alebo Aloe gél ako zložka krémov pôsobí skvele aj zvonka na mnohé kožné problémy.

...

Aloe vera – nielen na popáleniny od slnka

Aloe vera gél sa oplatí aplikovať nielen na pokožku spálenú slnkom, ale aj na jej celkové upokojenie po opaľovaní, použití solária či kúpeli. Pred opaľovaním je zas dobré siahnuť po opaľovacom kréme s SPF a obsahom Aloe kvôli preventívnemu pôsobeniu proti poškodeniu kože.

Kvalitný aloe vera gél však toho zvládne oveľa viac! 

 hydratuje a upokojuje pokožku;

zmierňuje svrbenie a opuch kože;

urýchľuje hojenie jaziev, odrenín, popálenín, štípancov;

pomáha pri ekzémoch, lupienke, atopickej dermatitíde;

> povzbudzuje kožnú látkovú výmenu;

eliminuje plesne a bojuje proti baktériám;

Aloe vera gél s prídavkom Tea Tree oleja dokáže ešte efektívnejšie zabojovať proti vyrážkam či oparom.

aloe vera gél
aloe vera gél na popáleniny
Na základe spomínaného je teda zrejmé, že sa Aloe vera gél naozaj oplatí mať poruke. Využite ho aj ako ingredienciu do domácich masiek, prípadne si z neho môžete vyrobiť dezinfekčný gél. Je to však aj výborný základ na vmiešavanie esenciálnych olejov, ktoré sa používajú napríklad pri problémoch s nespavosťou a nervozitou či zníženou koncentráciou.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.