V predošlej časti našich partnerských horoskopov sme sa venovali tomu, ktoré znamenie sa hodí k Baranovi a teraz sa pozrieme na vec z druhého konca. Astrológia vie totiž prezradiť nielen ideálne partnerské konštelácie, ale tiež upozorniť na tie, v ktorých by to mohlo zásadne „vŕzgať“. Teda hrozí odlišné hodnotové zameranie partnerov aj závažné vzťahové problémy, ako strata dôvery či dlhotrvajúca neschopnosť vzájomného porozumenia. Ktoré znamenie sa nehodí k Baranovi, zistíte v nasledujúcich riadkoch. Spomenieme až tri spojenia v rámci zverokruhu, ktoré nie sú ideálne, no jedno z nich predsa len získava nelichotivé prvenstvo a treba si veľmi dobre rozmyslieť, či vôbec takýto vzťah začať a dať mu šancu.

Ktoré znamenia sa nehodia k Baranovi a ich vzťahu hrozí nesúlad a krach?

Vo všeobecnosti by sme mohli konštatovať, že k Baranovi sa hodia rovnako ohnivé znamenia, ktoré však dokážu plne pochopiť Baranovo akčné zmýšľanie (Strelec, Lev), alebo trochu submisívnejší a prispôsobiví partneri (Ryby).

No vychádzať mu to s veľkou pravdepodobnosťou nebude u tých, ktorí ho zraňujú. Čím? Barana možno definitívne stratiť tak, že v partnera stratí dôveru. Veľmi sa ho dotýka akékoľvek flirtovanie s druhými, hoci i neškodné, a tiež neznáša veľmi dobre, keď nemá posledné slovo. Napríklad partner za neho niečo vyberie, hoci len kus nábytku alebo dovolenku.

Zaujme ťa: Kto je najlepší priateľ či priateľka podľa znamenia zverokruhu?

partnerský horoskop pre barana

Extrémne zle môže dopadnúť vzťah s rovnako tvrdohlavým znamením, ktoré nie je schopné robiť ústupky. A keďže v tomto drží Baran medzi znameniami prvenstvo, logicky spojenie dvoch Baranov bude priam rozbuškou. Väčšinou stroskotávajú na nezmyselných bojoch o nadvládu vo vzťahu a keď sa pre nezhody rozídu, nie sú si schopní ani prísť na meno. A čo ostatné nevhodné spojenia?

BARAN – RAK

Hlavným problémom vo vzťahu ohnivého Barana a vodného Raka je to, že sa vzájomne cítia obmedzovaní, pričom viac to prekáža Baranovi. Časom si môže vytvoriť až averziu na Rakove dobre mienené rady, usmernenia a plánovanie. 

No a na druhej strane je Baran pre Raka príliš výbušný a v komunikácii sa správa neohrabane, ostro a necitlivo. Pre jemného Raka, ktorý si berie k srdcu každé jedno slovo, je niečo také mimoriadne zraňujúce. Baran sa pre neho stáva buranom, a to v celkom krátkom čase. Väčšinou sa zo vzťahu aj prvý odstrihne a Baran si potom pravdepodobne aj vydýchne. Sú to jednoducho odlišné povahy. Kým Baran je naviazaný na matériu, Rak sa necháva unášať fantáziou a je to vyslovene umelecká duša.

partnerská zhoda baran

BARAN – KOZOROŽEC

Povedané natvrdo, týchto dvoch spája len fyzická príťažlivosť a súhra v sexuálnej oblasti. Dlhotrvajúci vzťah však od Barana a Kozorožca nemožno očakávať. Kozorožec nezvláda Baranovu impulzívnosť a Barana odrádza Kozorožcov chladný a pragmatický pohľad na svet. Baran sa stáva pri Kozorožcovi znudený. Na Kozorožcovi mu prekáža jeho rozvaha, ktorú vníma ako spomalenie a tiež konzervatívne názory. Nie je vylúčené, že Kozorožcovi bude robiť naschvály, dokonca aj s tým cieľom, aby sa s ním radšej sám od seba rozišiel. Samozrejme, aj Kozorožec sa môže zaťať vo veci, ktorá mu leží na srdci a Baran sa nechce rozumne dohodnúť a prijať kompromis.

Ktoré znamenie sa nehodí k Baranovi najviac zo všetkých?

Okrem katastroficky končiacich vzťahov spojení Baran – Baran, ktoré sme spomínali vyššie, majú najhoršiu prognózu aj vzťahy Barana a Škorpióna. Zatiaľ čo Barani na seba narážajú svojou vzájomnou neústupčivosťou a súťaživosťou, spojenie so Škorpiónom môže mať na oboch viac devastačný vplyv.

BARAN – ŠKORPIÓN

V čom spočíva hlavný kameň úrazu tohto vzťahu? Je to zaiste žiarlivosť. Obe znamenia sú impulzívne, takže od začiatku sa partnerstvo vyvíja skôr „talianskym“ smerom. Planúcu vášeň striedajú žiarlivostné scény a iskry lietajú všade naokolo.  

Pozri aj: Ktoré znamenia najviac podvádzajú? Na tieto si daj pozor!

ktoré znamenia sa nehodia k Baranovi

Dalo by sa povedať, že tento vzťah zväčša „vyhorí“. Teda z veľkej vatry vášnivej lásky sa stane bezduché spálenisko, a to pomerne skoro.

A keby sa im aj podarilo prekonať prvé krízy, treba mať na pamäti, že Baranovi i Škorpiónovi vládne Mars. Znamená to, že boj o moc, vplyv a hlavné slovo vo vzťahu pochová aj zvyšky nádeje na ich ružovú perspektívu. No a ak budete niekde vidieť, ako lietajú veci z okna, tak to pravdepodobne „balí“ veci a sťahuje z bytu Baran Škorpióna alebo aj naopak.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.