REKLAMA

Snová ríša prináša rôzne obrazy a symboly. Dnes si interpretujeme ďalší, a to z kategórie zvierat. Keď sa v sne objavia hlodavce, možno už zo zásady šípite niečo zlé. Predsa len, potkan alebo myš v sne nevyvoláva u väčšiny ľudí sympatie v porovnaní napríklad so snami o psoch či snami o mačkách.

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, interpretácie z tohto súdka v sebe do veľkej miery nesú negatívny náboj. Spoznajte však aj situácie, keď hlodavce neprinášajú do života len zlé vyhliadky. Bude to čierna alebo biela myš? A čo potkan v pasci? Alebo sa vám nebodaj snívalo, že ste sa v sne stali hlodavcom?

Čo v sebe nesie symbol myši a potkana?

Najprv vám možno napadne, že myš a potkan sú tvory hlodajúce a skazonosné. A veru, hlodanie môže znamenať „zožieranie“ sa zlými myšlienkami alebo „nahryzávanie“ tela chorobami, prípadne „hltanie“ vašej energie nepriateľskými ľuďmi či zbytočnou aktivitou.

Do veľkej miery potkan alebo myš v sne poukazuje aj na najnižšie pudy. Myši a potkany sa rýchlo množia, čo spolu s ich ničivou silou vyvoláva paniku v nejednom človeku.

Tip od nás: Na čo je dobrý extrakt z pijavice lekárskej?

Pokiaľ teda nepatríte medzi milovníkov a prípadne chovateľov týchto zvieratiek, budú sny s hlodavcami pravdepodobne nepríjemné. A ako sme si už hovorili veľakrát, čím horší pocit zo sna po prebudení, tým býva horšia aj jeho interpretácia.

Veľkosť, množstvo a farba sú podstatné

Zatiaľ čo jeden veľký potkan v sne signalizuje jeden väčší problém, ktorý vám vstupuje do života, tak veľké množstvo malých myšiek znamená viac drobnejších starostí. Tie vás pripravia o energiu a prinajmenšom dobrú náladu. Napríklad také myši snoriace v oblečení sa postarajú o pikantný škandál.

Ako už asi tušíte správne, horda nenásytných potkanov bude tou najhoršou možnosťou. Potkany sa viac týkajú temnej pudovej časti nášho ja. Sny s nimi sú aj ťažšie interpretovateľné, keďže my sami nebývame naklonení tomu, aby sme sa videli v zlom svetle. V tomto prípade treba zabojovať aj proti svojim nerestiam.

Čo sa týka farby myši v sne a jej väčšieho príbuzného potkana, najlepšou možnosťou je biela. Biele hlodavce sú odbremenené od pudových záťaží a riešenie týchto problémov je tak aj jednoduchšie.

biela myš v sne

Sivé hlodavce sa spájajú s materiálnymi škodami a komplikáciami v práci vtedy, keď v sne vidíte nepríjemné dôsledky ich hlodavej aktivity. Ak spozorujete sivé myši, ktoré sú špinavé či choré, pozor na zdravie. Riešiť treba najmä chronické problémy, ktoré sa môžu zo začiatku prejavovať relatívne nenápadne.

Čierna myš s potkanom predpovedajú zlú prognózu taktiež v zdravotnej oblasti. Ťažko zasiahnutá môže byť aj oblasť vzťahov. Hrozia dlhotrvajúce konflikty.

Biele hlodavce v snoch žien

Pristavíme sa ešte trochu pri bielych myšiach a potkanoch v sne, ktoré majú špeciálnejší význam, keď o nich snívajú ženy. Aj keď sme spomínali, že biela farba na hlodavcoch je takpovediac najneškodnejšia, aj tu sa treba mať na pozore.

Predovšetkým mladé ženy, ktorým sa prisnijú sny s bielymi myšami, by si mali dávať pozor na to, čo a ako druhým ľuďom prezradia. V najbližších dňoch po takomto sne by mali radšej viac počúvať ako hovoriť, pretože ich slov by sa mohol chytiť závistlivý a zlý človek. Boli by to len zbytočné komplikácie do života. Biele myši v snoch dospelých vydatých žien sa skôr viažu na problémy s potomstvom.

REKLAMA

Čo znamená uhryznutie od potkana alebo myši v sne?

Agresívne hlodavce v snoch sa spájajú s vážnym nebezpečenstvom. Vo všeobecnosti sa uhryznutie potkanom alebo myšou vníma ako zdravotne rizikové. A aj vaše podvedomie vás chce upozorniť na možnú infekciu. Tá môže ohrozovať zdravie, no metaforicky vás môže zlými myšlienkami „nainfikovať“ aj nepriateľsky zmýšľajúci človek. 

V jednom i druhom prípade ide o deštrukčné vplyvy či už na telo, alebo na myseľ, pričom útoky na končatiny možno spájať s podlomením fyzického zdravia a hryzenie ostatných častí tela sa skôr dávajú do súvisu s oslabením sebavedomia či vyvolávaním pocitov viny.

snár myš

A čo keď je myš v sne spolu s mačkou alebo vidíte hlodavca v pasci?

Ale pozrime sa konečne na pozitívne interpretácie snov s hlodavcami. Potkan či myš v pasci je veľmi priaznivým signálom o víťazstve nad nepriateľmi a ťažkosťami. Podobne ako mŕtva myš a potkan. Znamenajú totiž vo všeobecnosti vyriešenie problému. Konečne sa zbavíte toho, čo vás možno aj dlhodobo ťaží. Tešte sa na lepšie časy.

Pokiaľ dokonca aktívne chytáte potkana alebo myš v sne, je zrejmé, že váš činorodý životný prístup prinesie sladké ovocie a vy sa zbavíte ťažkostí raz-dva.

Dokonca môžete získať aj nejaký ten benefit navyše. Samostatným výkladom je, ak ste pri zabitej či na zabitej myši videli krv.

Neprehliadni: Snár: Ako interpretovať krv v sne? Sen o krvi na rukách či krvácanie z nosa je výkričníkom

snár myš v pasci

Ak k tomu prezieravo nastavujete a vyrábate pasce (teda nechytáte myši priamo do rúk), hovorí to o vašom bystrom ume. Svoju inteligenciu viete maximálne využiť vo svoj prospech. Možno sa vám vaše podvedomie snaží povedať, že máte na viac.

Pozor však na pištiace myši, či už v pasci alebo na slobode. Ich piskot je komplikáciou navyše a poukazuje na to, že sa vás niekto snaží okradnúť alebo ohovoriť.

Celkovo však sny o myšiach, ktoré sú hlučné, varujú pred prílišnou dôverčivosťou. No treba pamätať na to, že nepriateľov môžete mať nielen okolo seba, ale aj v sebe. A to je už vyššie spomínané pudové konanie, ktoré nemusí skončiť dobre. 

Sny o hlodavcoch reprezentujú i samotnú intuíciu. Vďaka nej sa dokážete vyhnúť mnohým životným nástrahám. Existujú však aj situácie, kedy okrem intuície treba výrazne zapojiť aj hlbokú analýzu problému. O aké situácie ide?

Keď v sne vidíte, ako mačka naháňa myš, držte sa svojho racionálneho ja. Len tak sa vyhnete nebezpečenstvu a rizikám, ktoré na vás číhajú.

snár mačka myš

Emócie teda radšej pri riešení problémov odložte bokom a zahryznite si do jazyka, a to najmä v prípade, ak ide o medziľudské vzťahy.

Ďalšie výklady situácií s mačkou a myšou

Čierna mačka naháňajúca bielu myš symbolizuje to, čo je v snívajúcom temné a nevedomé. Pokiaľ takáto mačka chytí myš, je pravdepodobné, že svoje vnútorné úzkosti, strachy a bloky neprekleniete bez odbornejšej pomoci.

Ak sa čierna mačka hrá krutým spôsobom s bielou myšou, je možné, že svoje problémy
nechávate zájsť príliš ďaleko, pričom by sa patrilo rázne zakročiť.

V prípade, ak mačka, ktorá chytá myš, nie je čierna, „naháňajú“ vás v metaforickej podobe pravdepodobne iné ako psychické ťažkosti. Môže ísť o nepríjemné situácie, do ktorých vás dostanú neprajníci a nepriatelia. No počítať môžete aj s rodinnými hádkami a krízami.

Stali ste sa v sne hlodavcom alebo vám narástli hlodáky?

Na nízke pudy, ktoré vám môžu zásadne skomplikovať nasledujúce dni, upozorňujú nočné mory o premene na potkana alebo o tom, keď vám narastú myšacie zuby, prípadne niečo ohlodávate na myšací spôsob.

Dajte na toto varovanie a držte sa viac rozumu ako emócií. Tie vás totiž môžu strhnúť k správaniu, ktoré by sa vám rozhodne nemuselo vyplatiť. Týka sa to predovšetkým sexuálnej oblasti.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.