Snová ríša prináša rôzne obrazy a symboly. Dnes si interpretujeme ďalší, a to z kategórie zvierat. Keď sa v sne objavia hlodavce, možno už zo zásady šípite niečo zlé. Predsa len, potkan alebo myš v sne nevyvoláva u väčšiny ľudí sympatie v porovnaní napríklad so snami o psoch či mačkách. Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, interpretácie z tohto súdka v sebe do veľkej miery nesú negatívny náboj. Spoznajte však aj situácie, keď hlodavce neprinášajú do života len zlé vyhliadky. Bude to čierna alebo biela myš? A čo potkan v pasci?

Čo v sebe nesie symbol myši a potkana?

Najprv vám možno napadne, že myš a potkan sú tvory hlodajúce a skazonosné. A veru, hlodanie môže znamenať „zožieranie“ sa zlými myšlienkami alebo „nahryzávanie“ tela chorobami, prípadne „hltanie“ vašej energie nepriateľskými ľuďmi či zbytočnou aktivitou.

Do veľkej miery potkan alebo myš v sne poukazuje aj na najnižšie pudy. Myši a potkany sa rýchlo množia, čo spolu s ich ničivou silou vyvoláva paniku v nejednom človeku. Pokiaľ teda nepatríte medzi milovníkov a prípadne chovateľov týchto zvieratiek, budú sny s hlodavcami pravdepodobne nepríjemné. A ako sme si už hovorili veľakrát, čím horší pocit zo sna po prebudení, tým býva horšia aj jeho interpretácia.

biela myš v sne
lapač snov výber 2

Veľkosť, množstvo a farba sú podstatné

Zatiaľ čo jeden veľký potkan v sne signalizuje jeden väčší problém, ktorý vám vstupuje do života, tak veľké množstvo malých myšiek znamená viac drobnejších starostí. Tie vás pripravia o energiu a prinajmenšom dobrú náladu. Napríklad také myši v oblečení sa postarajú o pikantný škandál. Ako asi tušíte správne, horda nenásytných potkanov bude tou najhoršou možnosťou. Potkany sa viac týkajú temnej pudovej časti nášho ja. Sny s nimi sú aj ťažšie interpretovateľné, keďže my sami nebývame naklonení tomu, aby sme sa videli v zlom svetle. V tomto prípade treba zabojovať aj proti svojim nerestiam.

Čo sa týka farby myši v sne a jej väčšieho príbuzného potkana, najlepšou možnosťou je biela. Biele hlodavce sú odbremenené od pudových záťaží a riešenie týchto problémov je tak aj jednoduchšie. 

Zaujme ťa aj ďalší výklad: Snár: Čo znamená ježko v sne? Ostré pichliače neveštia nič dobré

snár myš

Sivé hlodavce sa spájajú s materiálnymi škodami a komplikáciami v práci vtedy, keď v sne vidíte nepríjemné dôsledky ich hlodavej aktivity. Ak spozorujete sivé myši, ktoré sú špinavé či choré, pozor na zdravie. Riešiť treba najmä chronické problémy, ktoré sa môžu zo začiatku prejavovať relatívne nenápadne. Čierna myš s potkanom predpovedajú zlú prognózu taktiež v zdravotnej oblasti. Ťažko zasiahnutá môže byť aj oblasť vzťahov. Hrozia dlhotrvajúce konflikty.

A čo keď je myš v sne spolu s mačkou alebo vidíte hlodavca v pasci?

Ale pozrime sa konečne na pozitívne interpretácie snov s hlodavcami. Potkan či myš v pasci je veľmi priaznivým signálom o víťazstve nad nepriateľmi a ťažkosťami. Podobne ako mŕtva myš a potkan. Znamenajú totiž vo všeobecnosti vyriešenie problému.

Pokiaľ dokonca aktívne chytáte potkana alebo myš v sne, je zrejmé, že váš činorodý životný prístup prinesie sladké ovocie a vy sa zbavíte ťažkostí raz-dva. Dokonca môžete získať aj nejaký ten benefit navyše.

Ak k tomu prezieravo nastavujete a vyrábate pasce (teda nechytáte myši priamo do rúk), hovorí to o vašom bystrom ume. Svoju inteligenciu viete maximálne využiť vo svoj prospech.

snár myš v pasci

Pozor však na pištiace myši, či už v pasci alebo na slobode. Ich piskot je komplikáciou navyše a poukazuje na to, že sa vás niekto snaží okradnúť alebo ohovoriť. Celkovo však sny o myšiach varujú pred prílišnou dôverčivosťou. No treba pamätať na to, že nepriateľov môžete mať nielen okolo seba, ale aj v sebe. A to je už vyššie spomínané pudové konanie, ktoré nemusí skončiť dobre.

Keď v sne vidíte, ako mačka naháňa myš, držte sa svojho racionálneho ja. Len tak sa vyhnete nebezpečenstvu a rizikám, ktoré na vás číhajú.

Foto: Freepik

snár mačka myš

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.