Problémom s pokožkou, či už ide o extrémne suchú, citlivú alebo mastnú pleť, venujeme u nás na webe dostatok pozornosti. Je zrejmé, že riešením kožných problémov nemôže byť len vonkajšia starostlivosť, ale aj zistenie pravej podstaty tohto zlého stavu. Pod akné sa môže podpisovať napríklad aj to, že organizmus nie je v najlepšom zdravotnom stave. Napríklad ho napadol helikobakter, má nevyhovujúcu hladinu hormónov alebo je zaťažený konkrétny orgán. Okrem odstránenia vnútornej príčiny a kvalitnej vnútornej výživy je však dobré poznať top účinné látky efektívne pri starostlivosti o problematickú pokožku. Samozrejme, že v kontexte komplexnej starostlivosti dokáže pomôcť aj domáca maska na akné.

Akné je špecifickou kožnou chorobou, s ktorou je v prvom rade najlepšie obrátiť sa na pomoc dermatológa. Určite však padne vhod a kožné ťažkosti zmierni aj vhodná pleťová maska na akné či iné kvalitné kozmetické produkty určené na tento problém. Poradíme vám, čo reálne pomáha. V nasledujúcich riadkoch zistíte, ako si vyrobiť účinnú domácu masku na akné a tiež to, ktoré prírodné ingrediencie sú pre problematickú aknóznu pokožku tými najlepšími.

Jednoduchá maska na akné z dvoch ingrediencií

Nasledujúci recept je naozaj jednoduchý a efektívny. Postačí vám upokojujúco, hydratačne i antibakteriálne pôsobiaci aloe vera gél a k tomu Tea Tree olejček ideálny proti zápalom.

Zmiešajte 1 lyžicu aloe vera gélu s kvapkou Tea Tree oleja a aplikujte na vyčistenú pleť. Túto masku na akné používajte predovšetkým lokálne, teda priamo na oblasti pokožky postihnuté akné a nechajte pôsobiť zhruba 10 minút. Potom zmyte vlažnou vodou a ošetrite vyhovujúcim krémom. 

Neprehliadni: Vieš, na čo je dobrý brezový decht? 

aloe maska na akné
Kúpiť si môžete dokonca aj aloe vera gél priamo s prídavkom Tea Tree oleja (aj iných prospešných látok) a máte o starosť menej. Je to výborný multifunkčný produkt, ktorý využijete aj na ošetrenie miest po uštipnutí hmyzom, na upokojenie spálenej pokožky či na zmiernenie bolestí svalov a kĺbov. A dokonca ho nemusíte z pleti ani umývať.

O pokožku zvnútra sa postará nutrikozmetický prípravok Dermavit s unikátnym zložením. Obsahuje 11 prírodných látok s vitamínmi a minerálmi, ktoré pleť nevyhnutne potrebuje k tomu, aby bola zharmonizovaná a vyživená. Zabojujete s ním efektívne nielen proti akné, ale aj proti iným nedokonalostiam pleti.

Vyrobte si liečivú nechtíkovú masku

Nasledujúca bylinková maska je na výrobu o čosi náročnejšia, ale výsledok určite stojí za to. Nechtík lekársky je mimoriadne obľúbenou protizápalovou a regeneračnou ingredienciou kozmetiky určenej na aknóznu pokožku.

Aj vaša domáca maska na akné by mohla obsahovať túto liečivú bylinku, pokiaľ máte k dispozícii jej nasušené lupienky alebo nechtíkový olej. Okrem hrste nasušených lupienkov nechtíka alebo alternatívne 5 – 7  kvapiek nechtíkového oleja budete potrebovať jednu lyžicu tvarohu, lyžicu droždia a polovicu lyžice medu. 

Tiež ťa zaujme: Jazvečí tuk ako pomocník pre zdravie?

nechtíková maska na akné

Mimochodom, masky s medom i droždím v rôznych variáciách sú pre mastnú a aknóznu pleť top zložkami. Pre viac domáceho experimentovania si prečítajte, ako si vyrobiť masku z droždia nielen na akné. 

Ale poďme späť k nechtíkovej maske proti vyrážkam. Všetky vyššie spomínané ingrediencie vymiešajte do masky dobre rozotierateľnej konzistencie a naneste na vyčistenú pleť na štvrť hodinu. Následne opláchnite vlažnou vodou a ošetrite podľa svojej bežnej rutiny. Okrem nechtíkovej masky môžete na akné využiť aj účinnú nechtíkovú masť. Recept na ňu nájdete TU.

Domáca maska na akné s bazalkou a ovsenými vločkami

Ďalšou vhodnou protizápalovou a antibakteriálnou bylinkou do domácej masky na akné je bazalka. Keď k nej pridáte ovsené vločky s výrazným upokojujúcim a harmonizujúcim efektom na pokožku a navyše obsahujúce i zinok, ktorý si tento stav pleti priam vyžaduje, máte adepta na top domácu protivyrážkovú masku.

Pripravte si silný zápar z bazalky. To znamená, že na deci vody využijete zhruba dve polievkové lyžice sušenej bazalky, čerstvej stačí i menej. Po 10 minútovom lúhovaní preceďte. Potrebovať budete tiež zo dve lyžice ovsených vločiek, ktoré treba najemno rozmixovať. Následne obe zložky zmiešajte tak, aby vznikla nie príliš riedka, ale ani príliš hustá kašička. Namleté vločky postupne prisýpajte do tekutiny za stáleho miešania, aby ste odhadli správnu konzistenciu. Po rovnomernej aplikácii na pokožku s vyrážkami nechajte pôsobiť 10 – 15 minút. Pleť následne opláchnite, osušte a ošetrite krémom.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.