Problémom s pokožkou, či už ide o extrémne suchú, citlivú alebo mastnú pleť, venujeme u nás na webe dostatok pozornosti. Je zrejmé, že riešením nemôže byť len vonkajšia starostlivosť, ale aj zistenie pravej podstaty jej zlého stavu. Pod to sa môže podpisovať napríklad aj to, že organizmus nie je v najlepšom zdravotnom stave (napríklad ho napadol helikobakter, má nevyhovujúcu hladinu hormónov alebo je zaťažený konkrétny orgán). Okrem toho a kvalitnej vnútornej výživy je však dobré poznať top účinné látky efektívne pri starostlivosti o problematickú pokožku. Aj domáca maska na akné dokáže pomôcť.

Samozrejme, že akné je špecifickou kožnou chorobou, s ktorou je v prvom rade najlepšie obrátiť sa na pomoc dermatológa. Určite však padne vhod a kožné ťažkosti zmierni aj vhodná pleťová maska na akné a tiež iné kvalitné kozmetické produkty určené na tento problém. Poradíme vám, čo reálne pomáha. V nasledujúcich riadkoch zistíte, ako si vyrobiť účinnú domácu masku na akné a tiež, ktoré ingrediencie sú pre problematickú aknóznu pokožku tými najlepšími.

Jednoduchá maska na akné z dvoch ingrediencií

Nasledujúci recept je naozaj jednoduchý a efektívny. Postačí vám upokojujúco, hydratačne i antibakteriálne pôsobiaci aloe vera gél a k tomu Tea Tree olejček ideálny proti zápalom.

Zmiešajte 1 lyžicu aloe vera gélu s kvapkou Tea Tree oleja a aplikujte na vyčistenú pleť. Túto masku na akné používajte predovšetkým lokálne, teda priamo na oblasti pokožky postihnuté akné a nechajte pôsobiť zhruba 10 minút. Potom zmyte vlažnou vodou a ošetrite vyhovujúcim krémom. 

Neprehliadni: Vieš, na čo je dobrý brezový decht? 

aloe maska na akné
Kúpiť si môžete dokonca aj aloe vera gél priamo s prídavkom Tea Tree oleja (aj iných prospešných látok) a máte o starosť menej. Je to výborný multifunkčný produkt, ktorý využijete aj na ošetrenie miest po uštipnutí hmyzom, na upokojenie spálenej pokožky či na zmiernenie bolestí svalov a kĺbov. A dokonca ho nemusíte z pleti ani umývať.

O pokožku zvnútra sa postará nutrikozmetický prípravok Dermavit s unikátnym zložením. Obsahuje 11 prírodných látok s vitamínmi a minerálmi, ktoré pleť nevyhnutne potrebuje k tomu, aby bola zharmonizovaná a vyživená. Zabojujete s ním efektívne nielen proti akné, ale aj proti iným nedokonalostiam pleti.

Vyrob si liečivú nechtíkovú masku

Nasledujúca maska je na výrobu o čosi náročnejšia, ale výsledok určite stojí za to. Nechtík lekársky je mimoriadne obľúbenou protizápalovou a regeneračnou ingredienciou kozmetiky určenej na aknóznu pokožku.

Aj vaša domáca maska na akné by mohla obsahovať túto liečivú bylinku, pokiaľ máte k dispozícii jej nasušené lupienky alebo nechtíkový olej. Okrem hrste nasušených lupienkov nechtíka alebo alternatívne 5 – 7  kvapiek nechtíkového oleja budete potrebovať jednu lyžicu tvarohu, lyžicu droždia a polovicu lyžice medu. 

Tiež ťa zaujme: Jazvečí tuk ako pomocník pre zdravie?

nechtíková maska na akné
Všetky ingrediencie vymiešajte do masky a naneste na vyčistenú pleť na štvrť hodinu. Následne opláchnite vlažnou vodou a ošetrite podľa svojej bežnej rutiny. Okrem nechtíkovej masky môžete na akné využiť aj účinnú nechtíkovú masť. Recept na ňu nájdete TU.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.