Starostlivosť o pleť v súčasnosti zahŕňa rôzne mnohokrokové postupy a tiež veľké množstvo kozmetických produktov. Aj vám sa prehýbajú poličky v kúpeľni od množstva kelímkov, fľaštičiek či túb? Čo tak trochu minimalizovať a svoju pozornosť obrátiť na výrobky voňajúce po bylinkách a prírodných zložkách? Rakytník, nechtík a aloe vera na pleť môžu byť správnou odpoveďou. Ich sila spočíva v zložení. Cenili si ich už mnohé generácie pred nami.

REKLAMA

V nasledujúcom článku vám predstavíme TOP prírodné produkty pre krásnu pleť, ktoré môžu celkom s prehľadom strčiť do vrecka i mnohé drahé kozmetické produkty. Vyberte si ten správny pre vašu tvár či telo a odľahčite svoju dennú kozmetickú rutinu.

Bude to nechtíková masť na pokožku vyrobená doma či kupované nežné nechtíkové masielko s ďalšími blahodarnými zložkami, ako napríklad mandľový olej a bambucké maslo?

Tip od nás: Spoznaj TOP výber prírodnej dekoratívnej kozmetiky aj pre tú najcitlivejšiu pleť

Nechtík na pleť účinky

Prípadne si pre starostlivosť o pokožku vyberiete antioxidačne pôsobiacu rakytníkovú mastičku alebo regeneračné a mimoriadne obľúbené produkty z aloe vera, u ktorých taktiež vynikajúce účinky sledujeme ako pri užívaní zvnútra (napr. aloe vera drinky či výživové doplnky), tak aj zvonka (napr. gély na tvár i telo)?

Liečivá nechtíková masť – najlepší balzam nielen pre ekzematickú pokožku

Už z diaľky svieti so svojou optimistickou farbou. Oranžový nechtík lekársky,  calendula officinalis, je okrasným kvietkom aj známou liečivou bylinkou s protizápalovými aj protimikrobiálnymi účinkami. Používa sa zvnútra ako čaj, no nemenej zaujímavá a hodnotná je i nechtíková masť na vonkajšie použitie.

Domáci recept na nechtíkovú masť a nechtíkový olej ste už u nás mohli nájsť, nechtík je však pre svoje regeneračné účinky aj obľúbenou súčasťou rôznych kozmetických produktov. S akými kožnými problémami dokáže účinne pomôcť? Pozitívne vplýva na zápaly kože, akými je i akné či ekzém. Taktiež blahodarne pôsobí na hojenie jaziev, popálenín a celkovo začervenanú a podráždenú pokožku. Pleť je po aplikácii viditeľne zvláčnená.

Rakytník v kozmetike – zoznám sa s jeho blahodarnými účinkami na pleť

„Citrónovník severu“, teda rakytník rešetliakový, je nabitý mnohými vitamínmi a minerálmi.

REKLAMA

Preto si vďaka svojej sile výrazne podporujúcej imunitu získava čoraz viac popularity, a to najmä v podobe rakytníkovej šťavy a mnohých produktov určených na konzumáciu.

Vyrob si: Domáci krém na tvár a na telo: Recepty pre suchú, citlivú a namáhanú pleť

rakytníkový olej účinky na pleť

Rakytník má však svoje miesto aj v kozmetike. Prečo? Lebo vďaka svojim antioxidačným, antibakteriálnym aj anti aging účinkom dokáže pleť liečiť, regenerovať, vzpružiť i udržať ju elastickou. Rakytníkový olej, ktorý sa nachádza aj v niektorých v kozmetických produktoch, ale môžete si ho aj vyrobiť či kúpiť v čistej podobe, svojou liečivou silou bojuje proti ekzémom i akné.

...

Prečo je aloe vera na pleť skvelou voľbou?

Gél z tejto sukulentnej rastlinky je mimoriadne všestranný. Vo veľkom sa tešia popularite výživové doplnky z aloe vera, osvedčený čistý aloe vera gél i kozmetické produkty s jeho prídavkom.

Tento prírodný zázrak dokáže byť prvou pomocou pre slnkom spálenú, ale aj podráždenú či poštípanú pokožku. Zmierňuje svrbenie i opuch. Skladovaný v chladničke je ešte príjemnejší pri nanášaní na takto zasiahnutú pokožku.

Neprehliadni: Aloe vera na popáleniny od slnka: Aké ďalšie účinky má tento všestranný gél?

aloe vera účinky

Taktiež sú produkty s aloe vera známe nielen svojimi regeneračnými a hojivými, ale aj hydratačnými účinkami. Pokiaľ trpíte na dehydratovanú suchú pokožku, aloe vera si bude vaša pleť pochvaľovať a to najmä v podobe vysokohydratačného séra či emulzie. Okrem spomínaného pôsobí antibakteriálne a antimykoticky, preto sú skvelé aj aloe vera čistiace prostriedky na problematickú pleť. Je prevenciou proti plesniam a taktiež sa využíva pri atopickej dermatitíde. Pravidelnou aplikáciou možno minimalizovať aj akné či jazvy na pokožke.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.