REKLAMA

K prírodnej BIO kozmetike inklinuje čoraz viac ľudí, ktorým záleží na tom, akého pôvodu sú ingrediencie v produktoch. Predsa len si ich natierame na tvár, telo, umývame si s nimi kožu i vlasy. Cez pokožku sa totiž absorbujú nielen vyživujúce zložky, ale aj rôzne chemické prísady, ktoré nemožno označiť za zdraviu prospešné. Sú nimi napríklad ropné produkty, silikóny, etoxyláty, SLES, SLS, parabény atď.  

Preto aj my v redakcii dávame prednosť prírodnej kozmetike. A tou je aj česká kozmetická značka BIONE, od ktorej som už testovala Vyživujúce sérum Kozia srvátka pre citlivú pleť. Sérum ma veľmi zaujalo nielen zložením, ale aj účinkami, preto pokračujem ďalej v recenziách produktov od tejto obľúbenej značky so šetrnou receptúrou a navyše za super cenu.

Dnes to bude novinka a zároveň limitka do sprchy. Poďte sa pozrieť, ako dopadol v recenzii BIONE Relaxačný sprchový gél citrónová tráva – limetka.

Aj tento produkt od BIONE je v BIO formule, preto som po ňom siahla bez obáv. Musím dodať, že moja pokožka na tele je celkovo citlivá, so sklonom k vysušovaniu a začervenaniu, preto si produkty do sprchy musím naozaj starostlivo vyberať. 

Tiež si prečítaj: Najlepšia kozmetika na citlivú pleť: Dopraj si cielenú starostlivosť a spoznaj tipy na zvýšenie odolnosti pokožky

Nie raz sa mi totiž stalo, že pokožka zareagovala zle, začervenania sa zvýraznili a pokožka ma svrbela. Tento gél však nielenže pokožku neiritoval, ale naozaj milo prekvapil.

Zloženie sprchového gélu od BIONE citrónová tráva a limetka

V prvom rade si  prejdeme účinné zložky tohto výrazne citrusovo voňajúceho géliku, ktorý sa svojou sviežou parfumáciou hodí práve na nastávajúce teplé až horúce dni. Možno si hovoríte, že na citlivú pokožku nie sú vhodné parfumované výrobky, no treba dodať, že v tomto prípade ide o čisto bezalergénnu parfumáciu, ktorá pokožku nedráždi.

REKLAMA

Zloženie sprchového gélu obsahuje:

  • panthenol, allantoin, keratín – všetko upokojujúce, zjemňujúce a zvláčňujúce zložky;
  • betaíny spolu s argánovým olejomlecitínom, ktoré zanechajú pokožku umytú a vláčnu;
  • kyselinu mlieču upravujúcu pH bielkovín pokožky do optimálnej fyziologickej úrovne.

Ako dopadol relaxačný gél v teste?

Niečo som už naznačila a taktiež zloženie produktu napovedá o tom, že gél je pre pokožku veľmi šetrný, čo je pre mňa ideálne. Nečakala som však viac vecí, resp. vlastností, o ktoré sa teraz s vami podelím.

V prvom rade sa mi už pri podobných BIO produktoch stalo, že kozmetika určená na umývanie tela, ale aj tváre či vlasov nepenila ako tá klasická, čo ja osobne beriem ako istú „daň“ za biozloženie. Bola som teda pripravená na menšiu nádielku peny, ale peniace vlastnosti tohto produktu ma naozaj milo prekvapili.

A čo je najlepšie? Napriek dobre umytej pokožke ju tento gél nezanechal vysušenú, ale vláčnu, jemnú, bez podráždenia. 

Taktiež stojí za vyskúšanie: Prírodná kozmetika zo slovenských kopaníc

No a v druhom rade musím spomenúť ešte jedno prekvapenie. Tento gél nielenže pokožku nepodráždil a nevysušil, ale naopak. Mala som pocit zjemnenia a dokonca suchá pokožka v oblasti kolien, kde býva tiež začervenaná, bola po osprchovaní sa s týmto gélom úplne normálna.

To sa udialo po niekoľkých použitiach tohto gélu, takže si myslím, že deklarované optimalizačné účinky sa stali u mňa osobne realitou. S pokojným svedomím teda môžem konštatovať, že pokiaľ tento gél blahodarne zafungoval na mojej citlivej pokožke, určite s ním neurobia krok vedľa ani ľudia s normálnou i mastnou pokožkou. Umýva krásne, vonia skvele a ten pocit upokojenej a zvláčnenej pokožky stojí rozhodne za to!

Nielen tento super BIONE Relaxačný sprchový gél s limetkou nájdete na www.bione.sk.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.