Dnes bude reč o znameniach, ktoré si nenechajú len tak jednoducho zobrať úsmev z pier, ale ani svoje sny a životné plány. A ako sa hovorí, vidia pohár skôr poloplný ako poloprázdny. Dokážu vyhrať boj so znechutením, prijímajú od života výzvy, dávajú si vysoké ciele a so svojím optimistickým vyžarovaním nakazia dobrou náladou aj ľudí naokolo. Toto sú oni! Optimistické znamenia horoskopu. Patríte k nim?

Slnečná sila sa nezaprie 

Ohnivé znamenie Leva pod vládou Slnka má optimizmus jednoducho v krvi. Ľudia v tomto znamení si nenechajú ujsť dobrú zábavu a príjemné chvíľky, z ktorých následne čerpajú svoju pozitívnu energiu. Dokážu sa dobre naladiť aj v situáciách, ktoré nemusia byť práve ideálne. Vždy totiž vidia to povestné svetlo na konci tunela a pozitívnu stránku nájdu dokonca aj v omyloch a prekážkach. Disponujú vysokým stupňom sebamotivácie a keď treba, dokážu tiež povzbudiť a motivovať blízkych, ktorí to potrebujú.

Veselý aj trochu ľahkovážny 

Taký je Strelec, ktorý si vlastne ani nepripustí, že by mu niečo nemalo vyjsť a takto si neohrozene vykračuje životom a s nefalšovaným úsmevom. A keď ho náhodou aj niečo nepriaznivé postretne, dokáže sa otriasť a znova rýchlo vyskočiť na nohy.  V zásade však vždy z hĺbky duše verí, že všetko zlé sa na dobré obráti. Aj vďaka tomu sa Strelec celkovo považuje za najoptimistickejšie znamenie celého zverokruhu. Jednoducho povedané – odráža sa od neho všetko negatívne.  

Pozri tiež: Bylinky podľa znamenia zverokruhu: Prinesú zdravie i šťastie  

Keď optimizmus pramení z viery vo vlastnú silu 

Áno, viera je silná. A Baran si verí na sto percent. Má veľký vplyv na druhých, je rozhodný, dravý a niekedy naozaj nepozerá napravo-naľavo, len si ide za tým, čo chce. A pravdou je, že to zvyčajne naozaj dosiahne. Nemá problém vrhnúť sa aj do riskantných podnikov a aktivít, pred ktorými majú druhí ľudia rešpekt. Baranov optimizmus je teda podložený jeho vlastnými schopnosťami a danosťami, ktoré ho bezpečne vyvedú aj z nepríjemných situácií. Nepozná spojenie slov – to sa nedá.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.