REKLAMA

Dnes bude reč o znameniach, ktoré si nenechajú len tak jednoducho zobrať úsmev z pier, ale ani svoje sny a životné plány. Radosť je ich hybnou silou. Ako sa hovorí, vidia pohár skôr poloplný ako poloprázdny. Dokážu vyhrať boj so znechutením, prijímajú od života výzvy, dávajú si vysoké ciele a so svojím optimistickým vyžarovaním nakazia dobrou náladou aj ľudí naokolo. Toto sú oni! Optimistické znamenia zverokruhu. Patríte k nim?

Slnečná sila Leva sa nezaprie

Ohnivé a odolné znamenie Leva pod vládou Slnka má optimizmus jednoducho v krvi. Ľudia v tomto znamení si nenechajú ujsť dobrú zábavu a príjemné chvíľky, z ktorých následne čerpajú svoju pozitívnu energiu. Sú to viac-menej hedonisti a už len od ich ďalšieho vyprofilovaného charakteru závisí, či v dobrom, alebo v zlom zmysle. My sa však teraz zameriavame na pozitívnu radosť zo života. A tej majú ľudia v znamení Leva za priehrštia.

Dokážu sa dobre naladiť aj v situáciách, ktoré nemusia byť práve ideálne. Vždy totiž vidia to povestné svetlo na konci tunela. Pozitívnu stránku veci nájdu dokonca aj v omyloch a prekážkach.

Nie sú však bezbrehými optimistami, ktorí veria, že im len tak niečo samo od seba spadne do lona. Veci vidia bez ružového prifarbovania, celkom pragmaticky. Disponujú vysokým stupňom sebamotivácie a keď treba, dokážu tiež povzbudiť a motivovať blízkych, ktorí to potrebujú. Zväčša, najmä keď sa Levovi darí, vytvára všade okolo seba radostnú atmosféru. Niekedy je však tohto schopný aj v čase, keď nie je úplne v top forme a sám by potreboval povzbudenie.

Pozri tiež: Bylinky podľa znamenia zverokruhu: Prinesú zdravie i šťastie

V každom prípade Lev patrí medzi optimistické znamenia zverokruhu svojím vrelým vzťahom k životu a odhodlaným postojom k prekážkam. 

REKLAMA

Veselý aj ľahkovážny Strelec – najoptimistickejšie znamenie zverokruhu?

Nielen dynamický, veselý, ale áno, aj pomerne ľahkovážny. Taký je Strelec, ktorý si vlastne ani nepripustí, že by mu niečo nemalo vyjsť. Takto si neohrozene a radostne vykračuje životom s nefalšovaným úsmevom. A keď Strelca náhodou aj niečo nepriaznivé postretne, dokáže sa otriasť a znova rýchlo vyskočiť na nohy. 

V zásade však vždy z hĺbky duše verí, že všetko zlé sa na dobré obráti. A to naozaj do poslednej chvíle. Aj vďaka tomu sa Strelec celkovo považuje za najoptimistickejšie znamenie celého zverokruhu. Jednoducho povedané – odráža od seba všetko negatívne.

Na druhej strane sa mu však môže jeho ľahkovážny prístup k problémom, ktoré prináša život, vypomstiť. A hoci je regulérnym dieťaťom šťasteny, nemal by ju pokúšať. Optimizmus Strelca na rozdiel od Leva nie je pragmaticky regulovaný, ale nesie v sebe bezbrehé detské nadšenie a pocit, že jemu sa nemôže stať nič zlé. Preto je prítomné riziko nepríjemného stretu s realitou.

Neprehliadni cenné rady od odborníčky: Takto sa to podarí!

optimistické znamenia zverokruhu

Kto do tretice patrí medzi optimistické znamenia zverokruhu?

Optimizmus a radosť zo života tohto znamenia pramení z viery vo vlastnú silu a schopnosti. Baran si verí na sto percent. Má veľký vplyv na druhých, je rozhodný, dravý a niekedy naozaj nepozerá napravo-naľavo, len si ide za tým, čo chce. A pravdou je, že to zvyčajne naozaj dosiahne. Nenecháva sa teda napospas osudu či šťastiu, svoj život kočíruje podľa toho, ako je to pre neho najlepšie. Má jasné ciele, plány aj spôsoby ich naplnenia. 

Zaujme ťa: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa nehodí k Baranovi?

Baran však nemá problém vrhnúť sa aj do riskantných podnikov a aktivít, pred ktorými majú druhí ľudia rešpekt. Baranov optimizmus je teda podložený jeho vlastnými schopnosťami a danosťami, ktoré ho bezpečne vyvedú aj z nepríjemných situácií. Nepozná spojenie slov – to sa nedá. Je to jednoznačne optimistické znamenie i keď trochu neskrotné. Paradoxne môže na prvý pohľad pôsobiť aj trochu namosúrene, nespokojne, nervózne či pripravené do boja.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.